کد خبر: 138299
A

عضو فراکسیون روحانیت پارلمان می‌گوید: اگر انباشت بدهی روی دست دولت گذاشته نمی‌شد، دولت رئیسی منابع چندین هزار میلیاردی داشت و هر ماه آن راصرف توسعه کشور می‌کرد.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حجت الاسلام والسملمین نصراله پژمانفر رییس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه دولت در موضوعات الویت‌دار کشور توانسته است موفق عمل کند، اظهار کرد: دولت از ابتدا نسبت به انجام اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ و حل مشکلات معیشتی مردم اهتمام داشت و در نهایت هم توانست این اصلاح را انجام دهد، اما باید توجه داشت که انجام هر کاری، عوارضی هم دارد و ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود.

وی با بیان اینکه در ذیل اصلاح نظام پرداخت یارانه دولت، مشکلات اشتغال و معیشت مردم حل خواهد شد، افزود: اما دولت با مشکلاتی هم روبروست. به عنوان مثال اکنون زمان سررسید اوراق بدهی دولت است و دولت در این خصوص با مشکل مواجه است.

نماینده مردم مشهد در مجلس با بیان اینکه دولت در حال حاضر ماهانه ۱۵ همت بازپرداخت اوراق می‌کند، عنوان کرد: اگر این میزان بدهی روی دست دولت گذاشته نمی‌شد، الآن این ۱۵ هزار میلیارد تومان، هر ماه صرف توسعه کشور می‌شد. امروز دولت باید کم‌کاری‌های دولت قبل را جبران کند، اما می‌تواند آینده روشنی را برای مردم رقم بزند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر