کد خبر: 138462
A

یک نماینده مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان همچنان به استیضاح وزیر صمت اصرار دارند گفت: برای معرفی مجدد وزیر صمت ابتدا باید تکلیف وزارت بازرگانی معلوم شود سپس برایش وزیر معرفی کنیم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره درخواست نمایندگان از دولت برای معرفی ۳ وزیر صمت، بازرگانی و کار گفت: برای معرفی مجدد وزیر صمت ابتدا باید تکلیف وزارت بازرگانی معلوم شود سپس برایش وزیر معرفی کنیم زیرا به جهت قانونی وزارت بارزگانی نمی‌تواند وجود داشته باشد تا تفکیک صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از همین رو دولت اگر می‌خواهد وزیر صنعت، معدن و تجارت خود را تغییر دهد باید ۲ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر صمت را  به مجلس معرفی کند.

وی با بیان اینکه نمایندگان همچنان مُصر بر درخواست استیضاح خودشان هستند، عنوان کرد: موضوع وزارت بازرگانی یک موضوع ثانویه است که باید تکلیفش از جهت قانونی روشن شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو یادآور شد: آقای قالیباف ریش سفیدی انجام داد و از استیضاح کنندگان درخواست کرد که به دولت مجال دهند که ظرف ۲ ماه تکلیف وزارت بازرگانی و صنعت به اضافه کار را روشن کند، نمایندگان استیضاح‌کننده هم این ۲ ماه را پذیرفتند که به دولت فرصت داده شود که تکفیک این وزارتخانه انجام شود یا نشود که هنوز مشخص نشده است. 

وی ادامه داد: استیضاح بر سر جای خودش است و این یک موضوع جدا از وزارت بازرگانی است که دولت به دنبال آن است. 

وی درباره معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید یک فکر اساسی برای این وزارت خانه بعد از بلاتکلیفی دیده شود. اساساً فرجه سرپرستی هم سپری شده است و نمی‌دانم مجوز لازم را کسب کرده‌اند یا خیر. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارت خانه بسیار مهم است و نباید بلاتکلیف باشد. 

علیرضا بیگی درباره برگزاری جلسه معرفی وزیر پیشنهادی کار بیان کرد: در صورت معرفی وزیر کار  به مجلس جلسه رأی اعتماد به دلیل این‌که نمایندگان از امروز برای رسیدگی به حوزه‌های انتخابیه خودشان می‌روند بعد از بازگشت‌شان از حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر