کد خبر: 139268
A
در تماس تلفنی مهم نخست‌وزیر ارمنستان با رئیسی مطرح شد؛

در تماس «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان با سید ابراهیم رئیسی موضوعاتی همچون درگیری‌های جدید در منطقه قفقاز و توسعه روابط بین دو کشور بحث و بررسی شد.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه، بیست‌ودوم شهریور در پاسخ به تماس تلفنی «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان، با ابراز نگرانی از تداوم تنش در منطقه اظهار کرد: منطقه قفقاز شرایط خاصی را طی می‌کند و متأسفانه هنوز آرامش به این منطقه بازنگشته است.

وی با اشاره به نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه، حضور آن را ضد امنیت و تهدیدی برای کل منطقه از جمله میزبانانشان معرفی کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیوسته اوضاع و تحولات را در منطقه قفقاز رصد می‌کنیم، خاطرنشان کرد: منطقه تحمل جنگ دیگری را ندارد.

رئیسی با اشاره به اینکه امنیت در منطقه قفقاز برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: امضا کنندگان بیانیه سه جانبه آتش‌بس به مفاد آن پایبند باشند و از هرگونه اقدامی در جهت ایجاد تنش در منطقه دوری کنند.

وی افزود: مرزهای تاریخی ایران و ارمنستان بستر رفاه، همگرایی و امنیت منطقه محسوب می‌شود و تهران مصمم به ادامه همکاری در همه زمینه‌ها به نفع رفاه و ثبات منطقه است.

ارمنستان به دنبال تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه‌ها است

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز در این تماس تلفنی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تحولات در منطقه قفقاز گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در رفع تنش‌ها و بحران‌های منطقه نقشی سازنده و تأثیرگذار داشته است.

«نیکول پاشینیان» همچنین با ابراز خرسندی از روابط رو به گسترش تهران و ایروان، تاکید کرد: ارمنستان به دنبال تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه‌ها است.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر