کد خبر: 141641
A

سعید جلیلی: تلاش دشمن برای انصراف ملت ایران از انتخاب اسلام است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: با شکست فاحش دشمن در جنگ سخت، او سعی کرد انتقام از ملت ایران را با تشدید فشار‌های اقتصادی تکمیل کند و روند فشار‌های اقتصادی را تا راهبرد "فشار حداکثری" دنبال کردند. چند ماه پیش خودشان اعتراف کردند که فشار حداکثری شکست فاحش خورده است.

سعید جلیلی:  تلاش دشمن برای انصراف ملت ایران از انتخاب اسلام است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: ما در جنگ سخت نیز به پشتوانه قدرت نرم پیروز شدیم. پیروزی‌های ما در جنگ سخت هم به پشتوانه قدرت نرممان بود.

جلیلی تاکید کرد: دشمن مولفه‌های قدرت نرم را هدفگذاری کرده است. اندیشه انقلاب اسلامی، وحدت مردم و رهبری، سه هدف اصلی دشمن است.

وی در سخنرانی خود در حوزه هنری گفت: دشمن درصدد انتقام از مردم به خاطر شکست های فاحش و پی درپی چند دهه‌ی گذشته است. مقابله دشمن با اندیشه دینی به خاطر شکست‌های بزرگی است که متحمل شده است. از روزی که مردم اسلام را انتخاب کردند، سعی دشمن این بود با لطائف الحیل آن‌ها را از این انتخاب پشیمان کند. حرکت‌های تجزیه طلبانه، ترورها، خشونت‌ها و تحمیل ۸ سال جنگ بر مردم، تمامی تلاش‌های سخت، خشن و وحشیانه دشمن برای انتقام گیری از مردمی بود که انقلاب اسلامی را انتخاب کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: با شکست فاحش دشمن در جنگ سخت، او سعی کرد انتقام از ملت ایران را با تشدید فشار‌های اقتصادی تکمیل کند و روند فشار‌های اقتصادی را تا راهبرد "فشار حداکثری" دنبال کردند. چند ماه پیش خودشان اعتراف کردند که فشار حداکثری شکست فاحش خورده است.

وی گفت: دشمنی که در عرصه‌های سخت و نیمه سخت شکست خورده است، امروز مستاصل از شکست‌های فاحش، در عرصه‌ای وارد شده است که مزیت نسبی ماست. اگر ما با قدرت نرم دشمن را در عرصه‌های سخت شکست دادیم، به طریق اولی و با قدرت بیشتر در جنگ نرم او را شکست خواهیم داد.

اسلام، رهبری و وحدت تمام آحاد جامعه، مولفه‌های اصلی قدرت نرم ماست و دشمن برای فرار از شکست، به خیال خام خود این سه مولفه را هدف قرار داده است. تلاش دشمن برای انصراف ملت ایران از انتخاب اسلام بی نتیجه مانده است و دشمن شاهد عبور پراقتدار ایران از موانع چهل و چندساله است و اکنون با استیصال سعی می‌کند مانع سرعت پیشرفت کشور شود. اکنون زمان سرعت گرفتن پیشرفت کشور است. چون ملت ما با اقتدار موانع متنوع و چهل و چندساله‌ی دشمن را پشت سر گذاشته است. دشمن هراسان از هموار شدن مسیر پیشرفت کشور، آخرین ابزار خود را به کار گرفته است.

جلیلی گفت: دشمن بیش از همه نگران آن است جوانانی که پیشرفت را رقم زده اند، خودشان ایراد‌ها را تصحیح کنند. توانمندی‌های این ملت، این پیشرفت‌ها را ایجاد کرده است و اکنون با اقتدار درصدد رفع نقائص و ایراد‌ها و پیشبرد موفقیت‌ها است. تلاش دشمن منحرف کردن این توانمندی هاست. حق و ماموریت هر دانشگاه ماست که با ظرفیت بزرگ اساتید و دانشجویان خود سهم و نقش لازم را در مسیر پیشرفت و تعالی کشور ایفاء کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت تاکید کرد: وظیفه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور است که این حق و ماموریت را مغتنم دانسته و بستر لازم را برای ایفاء این نقش فراهم نمایند. اینکه واضح‌ترین دروغ‌ها به مهمترین ابزار رسانه‌های دشمن بدل شده، نشانه استیصال و شکست آن هاست. دروغ‌های پی درپی و شکست‌های متوالی آن، سرخوردگی رسانه‌های دشمن را به دنبال دارد. اکنون وقت حرکت همه جانبه و یکپارچه ملت به ویژه جوانان و دانشجویان و اساتید برای پیشبرد موفقیت‌ها و رفع نقائص و ایرادهاست. ترس دشمن رفع ایراد‌ها و شتاب گرفتن پیشرفت هاست. دشمنی که فروش یک بشکه نفت ایران را برنمی تابد، امروز شاهد پالایش روزانه صد هزار بشکه نفت ایران در پالایشگاه فراسرزمینی ونزوئلاست.

وی گفت: رفع مشکلات نیازمند جهاد همگانی برای جهش اقتصاد کشور از وضع موجود است. لازمه این جهش کمک آحاد ملت به ویژه دانشگاه‌ها به دولت برای رفع ایرادهاست. کسی که متوسل به خشونت، ترور و تهدید می‌شود و رکیک‌ترین ادبیات را به کار می‌گیرد یعنی خودش ناامید از توانایی در جنگ نرم است.

وی گفت : به اتکاء منطق انقلاب اسلامی نباید در دفاع از حقایق انقلاب دچار تردید و لکنت زبان شد.

سعید جلیلی تاکید کرد: توضیح حقایق انقلاب برای نوجوانان و دانش آموزان موجب تکرار حماسه‌های پرشکوه دفاع مقدس خواهد شد. چنانکه شاهد حماسه‌های پرافتخار دهه هفتادی‌ها مثل شهید حججی در دهه ۹۰ در دفاع از حرم بودیم.

همچنان که این حضور باشکوه در اربعین، در گروه‌های جهادی برای پیشرفت کشور و امدادرسانی در حوادث طبیعی و در مقابله با کرونا، بار‌ها و بار‌ها تکرار میشود. جبهه انقلاب با رفع ایراد‌ها و تکمیل نقائص و التیام زخم ها، اجازه نخواهد داد دشمن بر روی آن نشسته و سوءاستفاده کند. در یک حرکت جهادی بزرگ باید بستر حضور دانشجویان، طلاب و اساتید محترم حوزه و دانشگاه در مدارس برای گفتگو با دانش آموزان و رفع شبهات و پاسخ به پرسش‌های آن‌ها انجام شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد: روایت مقاومت و روایت پیشرفت انقلاب اسلامی، دل‌های پاک را در اقصی نقاط جهان جذب می‌کند. نگرانی دشمن جذب فطرت‌های پاک به این حقایق است. نگرانی دشمن تکرار حماسه‌های انقلاب و دفاع مقدس توسط دهه نودی هاست. دشمنی که از یک سرود برآشفته می‌شود و آن را برنمی‌تابد، تکرار حماسه‌های بزرگ را از سوی این نسل برای خود کشنده می‌داند.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر