کد خبر: 14316
A

رئیس مجلس شورای اسلامی از جلسه فردای کمیسون تلفیق برای بررسی ایرادات مجمع و شورای‌نگهبان به برنامه ششم توسعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علی لاریجانی در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه نورد بردسیر در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت لایحه برنامه ششم توسعه اظهار کرد: برنامه ششم دارای محورهای مختلف و متنوعی به ویژه در حوزه صنعت و کشاورزی بود و در این رابطه در حوزه صنعت، نظرات دولت و وزیر صنعت در تدوین برنامه ششم در مجلس مورد توجه قرار گرفت و ما پس از تصویب لایحه آن را برای تائید به شورای نگهبان ارسال کردیم.

رئیس مجلس ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز لایحه برنامه ششم توسعه را از نظر انطباق این لایحه با سیاست‌های کلی مورد بررسی قرار داد و در این‌باره مجمع 3 نشست با حضور آیت‌الله موحدی کرمانی برای بررسی لایحه مذکور برگزار کرد.

وی گفت: پس از بررسی‌های صورت گرفته مجمع تشخیص مصلحت نظام چند ماده لایحه برنامه ششم را مغایر با سیاست‌های کلی تشخیص داد و قرار است این موارد اصلاح شود، همچنین شورای‌نگهبان نیز بیش از 20 مورد از لایحه برنامه ایراد گرفته که این موارد به پارلمان ارسال شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است از فردا شنبه، نشست‌های کمیسیون تلفیق برنامه ششم برای بررسی ایرادات ارجاع شده تشکیل شود و امیدوارم در نشست یکشنبه مجلس این ایرادات و مواد اعاده شده در صحن علنی رفع و به تصویب برسد.-ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر