کد خبر: 143815
A

آیت الله جوادی آملی: با برنامه ریزی درست وضعیت کشور را سامان می‌دهیم

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه شهدا و مردم سرمایه های کشور هستند گفت: کشور ما دارای امکانات فراوان خدادادی است، باید با برنامه ریزی درست، وضعیت کشور را سامان داد.

آیت الله جوادی آملی: با برنامه ریزی درست وضعیت کشور را سامان می‌دهیم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ آیت الله جوادی آملی در دیدار جمعی از اعضای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: بین امید و آرزو فرق است، «امید» آن است که فرد مقدماتی را فراهم کرده و منتظر نتیجه است. «آروز» آن است که بدون مقدمه منتظر نتیجه است. کشاورزی که چیزی کاشته و منتظر باران است در حالت امید است اما کشاورزی که چیزی نکاشته و در آرزوی باران است، در حالت آرزوست!

وی افزود: پیام حوزه را به عنوان راه حل به جامعه ارائه دهید، در مسائل مدیریتی، صرفا نصحیت کردن مسئولان کارساز نیست. نصیحت برای جوانانی است که راه را می داند و بیراهه می روند، اما امور مدیریتی راه حل می خواهد نه نصیحت.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به اهمیت صحیفه سجادیه بیان کرد: صحیفه سجادیه کتابی است که باید در کنار سجاده ما باشد. در دعاهای این کتاب از خدا می خواهیم «حسن الولایه» به ما بدهد، یعنی فرد بتواند کسانی که زیرمجموعه و تحت امرش هستند را خوب اداره کند. هر کسی در حوزه کاری خودش به نوعی والی است و باید «حسن الولایه» داشته باشد.

وی ادامه داد: روایتی از پیامبر گرامی اسلام هست که خدایا بین مردم و نان آنها جدایی نیانداز، اگر بین مردم و نان مردم فاصله بیافتد دیگر خبری از دین نخواهد بود. اقتصاد یعنی نان مملکت، باید جلوی غارت ها واختلاس های میلیاردی گرفته شود و مشکلات اقتصادی حل شود!

مفسر برجسته قرآن کریم اظهار کرد: رهبر اگر علی بن ابیطا.ب(ع) هم باشد، داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است، از آنطرف مجموعه مسئولین باید درست عمل کنند، کشور ما دارای امکانات فراوان خدادادی است، ما تقریبا یک درصد جمعیت جهان ولی ده درصد امکانات جهان را در اختیار داریم که باید با برنامه ریزی درست، وضعیت کشور را سامان داد.

حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر لزوم پاسداشت خون شهدا اذعان داشت: ما شهدایی داشتیم که در زمستان کردستان برای حفظ سنگرها آنقدر مقاومت کردند تا از از سرما یخ زدند و به این شکل به شهادت رسیدند. این خون های پاک شهداء سرمایه های کشور هستند. علاوه بر این خود مردم هم سرمایه کشور و به تعبیر نهج البلاغه ستون دین هستند لذا باید به نیازهای مردم توجه کرد.​​​

منبع: رسا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر