کد خبر: 144390
A

رئیسی: تاخیر در انجام خواسته‌های مردم، آنها را به سختی می‌اندازد

رییس جمهور با بیان اینکه طرح های در دست اجرا برای توسعه کردستان باید سریعتر به سامان برسد، گفت: یکی از خواسته های مردم این استان، بهره برداری از طرح راه آهن تهران – همدان – سنندج است که با جدیت دنبال می شود.

رئیسی: تاخیر در انجام خواسته‌های مردم، آنها را به سختی می‌اندازد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با اقشار مختلف مردم در سالن آزادی سنندج با بیان اینکه توفیقی حاصل شد امروز در میان مردم با صفا، صمیمی، خونگرم، مجاهد و مقاوم استان کردستان و سنندج باشم، اظهار داشت: افتتاح پروژه راه آهن همدان – سنندج، رفت و آمد را تسهیل می کند و تلاش می کنیم سریعتر به نتیجه برسد.

وی با اشاره به بازدید چند ماه پیش خود از فرودگاه سقز اظهار داشت: کارهای عقب مانده این فرودگاه در حال انجام است، ضمن اینکه تاکید کرده ام تا اتمام این پروژه ها، پروژه جدیدی تعریف یا کلنگ زنی نشود.

رییس جمهور همچنین با اشاره به بهره برداری از طرح آبرسانی به سنندج گفت: با بهره برداری از این طرح که با همت وزارت نیرو و وزیر پرکار نیرو، استاندار کردستان، نماینده ولی فقیه در کردستان، پیگیری نمایندگان مجلس، پیمانکاران و قرارگاه خاتم البنیا و دلسوزان به نتیجه رسید انتظار هشت ساله مردم عزیز در این شهرستان و استان به پایان رسید و از این جهت خرسندیم که مردم عزیز سنندج می توانند از آب گوارا بهره مند شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اغتشاشات اخیر در کشور و استان کردستان اشاره و تاکید کرد: بگذارید دشمنان با این کینه ها بمیرند و باید به آنان گفت با همین غیظ جان بدهید، چون ملت ایران از پیشرفت دست برنخواهد داشت.

آقای رئییسی ادامه داد: دشمنان می خواهند قطار پیشرفت کشورمان را از حرکت بازداند و این به اراده شما مدیران و مردم بستگی دارد و هیچوقت نباید بنیاد حرکت پیشرفت کند شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت ما در حوزه علم و فناوری دشمن را غضبناک کرده است، افزود: دانشگاهیان و دانشمندان ما نه تنها در منطقه بلکه در جهان حرف اول را می زنند و این مهم، دشمن را غضبناک و خشمگین کرده است.

رییس جمهور ضمن اشاره به پیشرفت های هسته ای، صنایع دفاعی و علمی کشورمان و خشمگین شدن دشمن از این پیشرفت ها، یادآور شد: ارتباط ما با کشورهای دنیا و صادرات در حوزه نفتی و غیرنفتی و سهم مان در تجارت منطقه نیز باعث عصبانیت دشمن شده است.

آقای رییسی بر ضرورت تلاش دانشگاهیان برای توسعه علم و فناوری بیش از گذشته تاکید کرد و گفت: مدیران و فعالان عرصه علم و دانش، باید تلاش کنند در زمینه دانش بنیان و تولید و اشتغال بیش از گذشته پیشرفت کنیم.

رییس جمهور ضمن تقدیر از استاندار کردستان و مسوولان استان به واسطه افزایش اشتغال و کاهش بیکاری در استان، اضافه کرد: با این فتنه ها، جوانان و مردم باید در حوزه تولید و فناوری تلاش شان را افزایش دهند، چرا که همین کارها و پیشرفت ها دشمن را خشمگین می کند و ما می توانیم در کردستان با استفاده از همه ظرفیت ها بیکاری نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه کردستان از لحاظ کشاورزی، دامداری و تولید ظرفیت بسیار بالایی دارد، از مدیران خواست از نیروی انسانی کارآمد بومی در استان برای مدیریت استفاده کنند.

آقای رییسی ادامه داد: دختران و پسران دانشگاهی، بدانند بعد از تحصیل در همین استان یا سایر نقاط کشور، زمینه اشتغال و خدمت برای آنان وجود دارد و بستگی به تلاش مضاعف آنان دارد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: متن کار ما عبارت از خدمت رسانی مخلصانه به مردم است، کاری که امروز بسیجیان و نیروهای خدمت گزار در جای جای کشور برای خدمت به مردم انجام می دهند.

وی ادامه داد: مدیران نباید گرفتار حاشیه ها شوند، چرا که متن، خدمت گزاری و گره گشایی از کار مردم است، ضمن اینکه در این دولت، متن را هرگز از یاد نخواهیم برد.

آقای  رییسی به ادامه سفر به کردستان در برهه های مختلف اشاره کرد و گفت: وظیفه من خدمت گزاری به مردم است و به عنوان خدمتگزار مسادئل را دنبال می کنیم، مسائلی از این دست که خواسته مردم است و تاخیر آن مردم را به سختی می اندازد.

وی بر لزوم اتمام طرح ها در سریعترین زمان تاکید کرد و افزود: تلاش استاندار و نمایندگان مجلس و مسوولان استان مضاعف شود تا طرح های نیمه تمام به ثمر برسد.

وی همچنین ضمن گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای امنیت، اضافه کرد: خدا را به واسطه مجاهدت ها و پایمردی مردم سنندج شاکریم و امیدواریم روز به روز مسیر پیشرفت این خطه طی شود و دشمنان ناامیدتر شوند.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر