کد خبر: 147906
A

حاج علی اکبری: مجلس و دولت به اقدام اروپا علیه سپاه اقدام قاطع نشان خواهند داد

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه سپاه پاسداران رکن رکین و نقطه قوت جمهوری اسلامی است گفت: مردم و اندیشه‌های توحیدی امامین انقلاب همواره پشتیبان سپاه پاسداران هستند.

حاج علی اکبری: مجلس و دولت به اقدام اروپا علیه سپاه اقدام قاطع نشان خواهند داد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حجت الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رجب گفت: یکی ماه رجب یک فرصت بی بدیل و یکی از ذخایر اصلی و بزرگ انوار الهی در ظلمات دنیای ما است. ماه رجب یکی از پشتوانه های اصلی برای سالکان کوی حق در این مسیر دشوار است و سفره کرامات الهی در این ماه برای تغذیه روحی و معنوی مومنین گسترده شده است و ماهی است که اهل مغفرت برای آمدنش روز شماری می کنند.

وی ادامه داد: از خداوند می‌خواهیم ماه رجب و شعبان را برای ما مبارک کند و ما را به ظاهر و باطن ماه مبارک رمضان برساند، چون مقصد ماه رمضان است و ماه رجب و شعبان آمادگاهی برای مؤمنان است تا خود را برای ماه رمضان آماده سازند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با  اشاره به  اقدام اخیر پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران گفت: اینکه آنها سپاه قهرمان و مدیرپرور را مدنظر قرار می‌دهند برای این است که سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی و در عرصه جنگ سخت و نرم است و پشتوانه سپاه و قدرت نرم سپاه همه مردم هستند و تجلی اش در بسیجیان عزیز ما در جبهه مقاومت است. امتداد سپاه در بسیجی است که خودش را هر روز بیشتر نشان می‌دهد.

وی در ادامه بیان کرد: شرایط اخیر نشانه استیصال دشمنان است و اروپایی ها مثل عروسک خیمه شب بازی عمل می‌کنند و خود گرفتار سرمای سخت و ... هستند و می توانستند در اغتشاشات اخیر به هدفشان برسند که نتوانستند و حالا می خواهند از طریق  بازی دیپلماتیک به ملت فشار آورند که زهی خیال باطل. ان شاءالله مجلس و دولت در قبال این حرکت زشت پاسخ قاطع را خواهند داد.

علی اکبری با اشاره به بارش برف و باران در آخر ماه جاری برودت هوا عنوان کرد: در این مدت بیشتر متوجه نعمت گاز در کشور شده‌ایم و در این ایام دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی بیشتر و بهتر خود را نشان داد. ایران به همت مجاهدان مومن در رتبه سوم تولید گاز در جهان از یک سو قرار گرفته و نمادی از مجاهدت و عدالت پروری برای گسترش خطوط انتقال گاز در میان شهرها و روستاها انجام شده است؛ طوری که تحت پوشش قرار گرفتن گاز از ۲ هزار کیلومتر قبل از انقلاب به ۳۸ هزار کیلومتر در بعد از انقلاب رسیده است. خطوط گاز شهری هم از ۲ هزار کیلومتر به ۴۲۰ هزار کیلومتر افزایش یافته و خانواده شهری از یک درصد به ۸۶ درصد به برکت مجاهدت‌های انجام شده رسیده است که همه این دستاوردها به جهاد تبیین نیاز دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه در آستانه ماه بهمن، ماه پیروزی و ماه خاطرات جاودان ملت رشید ایران هستیم، گفت: ملت مظلوم در حالی امسال به ماه بهمن می‌رسد که باز هم یک پیروزی بزرگ را پشت سر گذاشته و به مدد الهی از یک نبرد ترکیبی بسیار پیچیده با حضور همه سران کفر و نفاق و عناصر خائن و خودفروخته که در این میدان وارد شده‌اند و همه تجربه خود را وارد کرده‌ بودند رسید.

وی با اشاره به نقشه دشمنان برای براندازی طی ماه‌های اخیر،خاطرنشان کرد: ملت ایران به هدایت امام عالی قدر خود توانست از این امتحان سخت سربلند بیرون بیاید. برنامه دشمن جامع، اما محاسبه آنان غلط بود، زیرا نظام محاسباتی دشمن مادی است و از وجود عنایت الهی و ایمان و ریشه ملت ما غافلند و از وجود رهبر حکیم و عالی قدر ما غافل هستند و نمی‌توانند در نظام مجاسباتی خود خوب محاسبه کنند.

وی افزود: در این نبرد اخیر دوستان و دشمنان و عظمت انقلاب اسلامی و جایگاه رفیع شهیدان و نقاط قوت و ضعف مان را بیشتر شناختیم. برای این عظمت انقلاب اسلامی و نقاط قوت باید مجددا برنامه ریزی کنیم و برای نقاط ضعف باید همت ملی به میدان بیاوریم.

وی تاکید کرد: در این ماه های اخیر خط تحلیلی رهبر عظیم الشان ما یک نکته را یادآوری می کند  و آن اینکه ما در یک مقطع حساس در تاریخ هستیم و تعبیر جالب ایشان تعبیر پیچ تاریخی است. این تعبیر اولین بار در سال ۶۹ استفاده شده و فرمودند که پیچ تاریخی نقطه عطف است و تاریخ در خطی می رفت، اما در این لحظه به سمت دیگری پیچید، با این نگاه اهمیت دهه فجر بیشتر نمایان می شود.

حاج علی اکبری تاکید کرد: امام عزیزمان ۳۰ بار در بیانات خود آنرا مطرح کردند و در پیامی به دانشجویان خارج از کشور که بعد از قضایای اخیر در اوکراین بود، فرمودند ساده به آن  نگاه نکنید و آن بخشی از پیج تاریخی جهان است. این یعنی انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را به نفع جبهه حق تغییر داد و گام بلندی به سوی عصر ظهور بود.  رهبر عزیزمان در بیانیه گام دوم پیچ تاریخی را شرح داده است.

وی ادامه داد: در شرایط آینده جهان که یک آینده شگفت انگیزی براساس انقلاب شما در راه است، شاید امروز باورش مشکل باشد که  انقلاب اسلامی غیرممکن ها را ممکن کرد و افول آمریکا و وابستگانش از جمله رژیم صهیونیستی و اروپا را شاهدیم و  قدرت اقتصادی و سیاسی به آسیا و تغییرات اساسی در نهادهای بین المللی اتفاق افتاد.

وی افزود: در بیانیه گام دوم مطرح شده که چه چیزهایی را باید مدنظر قرار دهیم. یکی از نکته ها، توجه ویژه به حل مشکلات معیشتی و فوریت های زیست مردم از جمله تورم و تقویت پول ملی و امداد به اقشار ضعیف است.  مساله دیگر مساله تحولی است که باید در نظام اداری کشور رخ دهد.

وی گفت: مساله مهم دیگر وحدت و حفظ وحدت و انسجام ملی ما است. مطالبه عمومی ملت ما از مسوولین و ریاست جمهوری این است که تحول اداری کشور را تسریع کنند و به امیدخدا حال مردم را خوبتر کنند.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر