کد خبر: 151542
A

ارگان مطبوعاتی دولت: «همه» دنبال رابطه با جمهوری اسلامی‌اند

ارگان مطبوعاتی دولت سیزدهم مدعی شد، همه کشورهای دنیا به دنبال رابطه با نظام جمهوری اسلامی هستند

ارگان مطبوعاتی دولت: «همه» دنبال رابطه با جمهوری اسلامی‌اند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ارگان مطبوعاتی دولت سیزدهم مدعی شد، همه کشورهای دنیا به دنبال رابطه با نظام جمهوری اسلامی هستند

روزنامه ایران نوشت: تا چند ماه قبل قرار بود ایران تبدیل به کشوری منزوی و ناامن شود اما با عدم تحقق این رؤیا، کشورهای مختلف جهانی رویه‌ای سازنده‌تر با تهران را در پیش گرفته‌اند. برخی کشورهای منطقه به سمت ازسرگیری روابط و توسعه همکاری ها حرکت کردند.

در ماه‌های اخیر کشورهای غربی در این تقلا بودند که پروژه انزوای ایران را رقم بزنند. محافل و لابی‌های صهیونیستی در این پروژه و رؤیاپردازی برای آن نقش ویژه‌تری ایفا کردند. ایستادگی مردم ایران، عدم استقبال داخلی از پروژه آشوب و در نهایت فروکش کردن و شکست این سناریو اما نشان داد ظرفیت ایران بزرگ‌تر از آن است که دشمنان بتوانند با موج‌سواری روی برخی شکاف‌ها آن را به یک مسأله حاد و بحرانی تبدیل کنند. از همین رو اتفاقات اخیر را می‌توان واکنشی به اقتدار جمهوری اسلامی ایران و قرار گرفتن دیپلماسی در مسیر درست ارزیابی کرد. علاوه بر عقب‌نشینی آژانس از رویه دو سال اخیر خود در صدور قطعنامه‌های سیاسی علیه ایران، کشورهای اروپایی از توافق ازسرگیری رابطه ایران و عربستان نیز استقبال کردند که اتفاقی قابل توجه در عرصه دیپلماسی قلمداد می‌شود.

تا چند ماه قبل قرار بود ایران تبدیل به کشوری منزوی و ناامن شود اما با عدم تحقق این رؤیا، کشورهای مختلف جهانی رویه‌ای سازنده‌تر با تهران را در پیش گرفته‌اند. برخی کشورهای منطقه که در سال های اخیر از حجم روابط خود با تهران کاسته بودند به سمت ازسرگیری روابط و توسعه همکاری ها حرکت کردند..

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر