کد خبر: 15388
A

وزیر انرژی روسیه گفت ایران در آینده نزدیک قصد دارد تا 12 سوخو سوپرجت 100 از روسیه بخرد و روسیه پیشنهاد کرده است تا قطعات هواپیماهای روس در ایران تولید شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه پس از بازگشت از ایران در مصاحبه با کانال 24 روسیه گفت ایران تایید کرده است که در آینده نزدیک قصد دارد تا 12 سوخو سوپرجت 100 از روسیه بخرد.

وی افزود: «ما تاییدی دریافت کرده‌ایم که ایران تمایل دارد تا در آینده نزدیک 12 سوخو سوپرجت 100 از روسیه بخرد.»

این مقام روس همچنین خاطرنشان کرد که روسیه تمایل دارد تا تاسیسات تولید قطعات برای هواپیماهای روس در ایران احداث کند و در این رابطه، آماده بررسی چنین احتمالی است.

همچنین به گفته وی، روسیه به همتای ایرانی برای همکاری در تولید مشترک هواپیمای با موتور توربین‌دار Il-114 پیشنهاد داده است. 

نوآک تصریح کرد: «شرکت‌های ما اکنون با شرکای ایرانی‌شان برای یافتن راه‌حل‌ها و پیشنهادهای ویژه در حال همکاری هستند.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

  • سهیل

    عکس چه ربطی به متن خبر داره؟
    خود شرکت های هواپیمایی روسیه از هواپیماهای مسافربری بوئینگ و ایرباس استفاده میکنن و حتی بعض از شرکت های روسی اصلا هواپیمای روسی ندارن. سابقه روسیه توی هواپیمای مسافربری اصلا خوب نیست و توی ساخت هواپیماهای مسافربری تجربه بوئینگ و ایرباس رو نداره. همچنین در سطح جهان از سوخو سوپرجت 100 استقبال خوبی نشده و اکثر بررسی ها و سفارشات این هواپیما مربوط به خود روسیه و کشورهای کوچک و فقیر بلوک شرق میشه. اگر ایران امنیت و آسایش رو برای مردم میخواد باید هواپیماهای پیشرفته و ایمن و قدرتمندی مثل ایرباس و بوئینگ و در رده بعدی بومباردیر کانادا و امبرائر برزیل رو بخره نه این هواپیمای روسی رو. در ضمن مصرف سوخت این هواپیما نسبت به هم رده های بوئینگ و ایرباس بیشتره و عمر کمتر و هزینه تعمیر و نگهداری بالاتر داره. خرید هواپیمای روسی و یا چینی اشتباه بزرگیه.

ارسال نظر