کد خبر: 15945
A

حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی گفت: اگر تمام اصولگرایان یک نفر را معرفی کردند امیدی به نتیجه انتخابات هست اما اگر کاندیداهای متعددی معرفی کنند، در شرایط فعلی موفقیتی حاصل نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: ما همواره شما را دعا می‌کنیم و امیدواریم که بتوانید یک ائتلاف خوبی را میان اصولگرایان شکل دهید.

وی گفت: اگر تمام اصولگرایان یک نفر را معرفی کردند امیدی به نتیجه انتخابات هست اما اگر کاندیداهای متعددی معرفی کنند، مطمئن باشید که در شرایط فعلی موفقیتی حاصل نخواهد شد.

این مرجع تقلید با اشاره به ماهیت دموکراسی غربی تاکید کرد: یکی از عواملی که هم در کشور ما و هم در کشوری مانند آمریکا باعث پیروزی می‌شود، عوام فریبی و بلوف زدن است. افراد متدین نمی توانند چنین رفتارهایی از خود بروز دهند اما این مسائل منعی برای غیرمتدینین ندارد؛ متاسفانه این رفتارها برآمده از فرهنگ غربی بوده که جامعه ما هم از آن نمونه گرفته است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: امروز اگر عده ای وارد صحنه انتخابات شوند و وعده های دروغین به مردم بدهند ممکن است جمعیت زیادی را مجذوب خود کنند. رئیس‌جمهور جدید آمریکا با همین بازی‌ها وارد میدان شد و ما امروز می‌بینیم که برترین کشور دنیا به لحاظ مادی، بدترین رئیس‌جمهور را انتخاب کرد زیرا دست به عوام فریبی زد و دروغ پردازی کرد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: این نوع رفتارها از ما ساخته نیست چرا که طبق گفته امیرمومنان(ع) سیاستمداری باتقوای ما همواره در مقابل با سیاستمداری بی تقوای معاویه قرار دارد.


منبع: رسا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر