کد خبر: 16519
A

معاون اول رییس جمهور بر ضرورت تشکیل کمیسیون مشترک همکاری های ایران و اسلواکی در جهت توسعه مناسبات فیمابین تاکید کرد و گفت: تهران و براتیسلاوا برای تعمیق و گسترش روابط اقتصادی نیازمند تشکیل کمیسیون همکاری های مشترک در سطح وزرا هستند تا زمینه های همکاری،‌شناسایی و موانع موجود برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه) در دیدار "پیتر پلگرینی" معاون نخست وزیر اسلواکی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران روابط خوبی در بخش صنعتی با چکسلواکی سابق داشته است و این سابقه مثبت در روابط اقتصادی دو کشور در کنار ظرفیت های موجود می تواند زمینه توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و اسلواکی را فراهم کند.

 معاون اول رییس جمهور با اشاره به تبادل هیات های عالی رتبه و سفرهای اخیر مقامات دو کشور، افزود: این سفرها می تواند نقش موثری در توسعه و تقویت روابط دو جانبه داشته باشد و امیدوارم سفر شما منجر به تحول جدی در روابط دو کشور و توسعه مناسبات دو جانبه، منطقه ای و بین المللی شود.

 وی با اشاره به اینکه برخی موافقت نامه های پایه مورد نیاز همکاری های دو کشور تا کنون به امضا رسیده است، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم مسائل بانکی میان دو کشور را به سرعت حل و فصل کنیم چرا که روابط بانکی پیشنیاز توسعه روابط تجاری و اقتصادی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر