کد خبر: 16755
A
معاون رئیس جمهوری:

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: خرید کالای ایرانی موجب اشتغال پایدار جوانان کشور، تثبیت شغلی آنان و افزایش انگیزه تولیدکنندگان می شود.

دیده بان ایران - جمشید انصاری پنجشنبه شب در گفت و گویی اظهار کرد: با مصرف کالای ساخت داخل، تولیدکنندگان توجیه بیشتری برای ادامه راه تولید و ارتقای کیفیت محصولاتشان پیدا می کنند و در سنگر تولید برای ارایه خدمات به هموطنان خود مصمم تر می شوند. 

وی افزود: با خرید کالا و محصولات ایرانی نه تنها فرصت های شغلی آنها حفظ می شود بلکه امکان توسعه تولید و جذب بیشتر کارگران و متخصصان جوان نیز فراهم می شود. 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور همچنین تاکید کرد: همه مردم دنیا نسبت به خرید کالا و تولیدات کشورشان تعصب دارند و از تولید داخلی کشورشان حمایت می کنند و این موضوع مورد توجه مردم و مسئولان کشورمان هم قرار دارد. 

انصاری یادآور شد: حمایت و خرید مردم از محصولات داخل موجب افزایش حس اعتماد به نفس تولیدکنندگان، متخصصان داخلی و کارگران تلاشگر می شود و بر این اساس وقتی اعتماد و تقاضای تولید کالای ایرانی افزایش یابد در دقت و کیفیت محصولات ایرانی نیز تاثیر قابل توجهی خواهد داشت و بر این اساس قابلیت صادرات تولیدات نیز افزایش می یابد. 

وی اظهار کرد: با افزایش کیفیت رغبت برای خرید کالا بالا رفته و قدرت رقابت محصولات ساخت کشور با انواع مشابه خارجی آنها نیز ارتقا می یابد در نتیجه نه فقط سرمایه کشور حفظ می شود بلکه ارزآوری و قدرت صادرات کشور افزایش و در واقع موجب تقویت سیاست های اقتصاد مقاومتی می شود. 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور که جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی در استان های آذربایجان غربی و کردستان نیز است برای برگزاری جلسات مربوط به اقتصاد مقاومتی و پی گیری امور مربوطه به آذربایجان غربی سفر کرده بود که در شورای اداری شهرستان مهاباد و نشست با فعالان اجتماعی این شهرستان نیز شرکت کرد.
 
شهرستان مهاباد با بیش از 230 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است. 

 

 

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر