کد خبر: 16758
A

سخنگوی ارتش آمریکا اعلام کرد که واشنگتن درصدد است 400 سرباز دیگر به سوریه بفرستد. آمریکا همچنین گفته‌اند ترکیه نیز در عملیات آزادسازی رقه مشارکت می‌کند.

 دیده بان ایران - سخنگوی ارتش آمریکا اعلام کرد که واشنگتن تصمیم دارد 400 سرباز دیگر به سوریه بفرستد تا از در عملیات آزادسازی رقه، پایتخت خلافت خودخوانده داعش در سوریه شرکت کند.

جان دوریان، سخنگوی نیروهای ائتلاف تحت امر آمریکا گفت که حضور این نیروها در سوریه موقت خواهد بود.

از اکتبر 2015 سربازانی از نیروهای ویژه آمریکا در سوریه حضور یافته‌اند تا به نیروهای کرد موسوم به "سوریه دموکراتیک" مشورت و آموزش دهند.

یک منبع در وزارت خارجه آمریکا نیز گفته است که واشنگتن تصمیم دارد با مشارکت ترکیه و هم‌پیمانانش در ائتلاف بین‌المللی به رقه حمله کند.

این منبع روز پنج‌شنبه گفت: ما به تدوین طرح‌هایی برای عملیات آزادسازی رقه به همراه هم‌پیمانان‌مان بالاخص ترکیه ادامه می‌دهیم.

وی به این مساله اشاره کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک با حمایت واشنگتن حدود شش هزار کیلومتر مربع از اراضی سوریه را از دست داعش از چهارم نوامبر 2016 تاکنون آزاد کرده‌اند.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که طلال سلو، سخنگوی نیروهای سوریه دموکرات، روز گذشته تاکید کرد که این نیروها به شدت مخالف مشارکت ترکیه در عملیات آزادسازی رقه هستند.

 

 

منبع:  خبرگزاری نووستی روسیه

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر