کد خبر: 17382
A

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حالی از بودجه پیشنهادی خود برای سال آینده میلادی رونمایی کرد که در این بودجه تقاضای افزایش ۵۴ میلیارد دلاری بودجه دفاعی به قیمت کاهش بودجه برنامه‌های کمک‌های خارجی و زیست محیطی را مطرح کرده است.

دیده بان ایران - به گزارش راشاتودی، دونالد ترامپ همچنین در این بودجه به دنبال آن بوده که مبلغ ۳.۱ میلیارد دلار طی دو سال صرف هزینه احداث دیوار در مرز کشورش با مکزیک شود.

ترامپ در نامه‌ای به کنگره آمریکا گفت: به دنبال آن است که با افزایش ۵۴ میلیارد دلاری به بودجه نظامی در سال آینده میلادی "امنیت و ایمنی مردم آمریکا پیشرفت کند."

رئیس‌جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: هدف اصلی اولین بودجه پیشنهادی من بازسازی ارتش کشورمان بدون اضافه شدن به کسری بودجه فدرال است. این بودجه دفاعی برای بازسازی و آماده کردن نیروهای مسلح ما برای آینده ضروری است.

با این حال این بودجه شامل یکسری برنامه‌های رفاه اجتماعی و بهداشت و درمان نمی‌شود و قرار است گزارش کامل بودجه در ماه مه منتشر شود.

در بودجه پیشنهادی درباره افزایش ۵۴ میلیارد دلاری بودجه دفاعی گفته شده است این افزایش بودجه به تنهایی فراتر از کل بودجه دفاعی اکثر کشورهاست و یکی از بیشترین میزان افزایش بودجه دفاعی در یکسال در تاریخ آمریکاست.

براساس بودجه پیشنهادی ترامپ وزارت دفاع آمریکا میزان ۶۳۹ میلیارد دلار بودجه دریافت خواهد کرد که با افزایش ۵۲ میلیارد دلاری به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و ۲ میلیارد دلار نیز صرف برنامه‌های دفاع ملی دیگر در خارج از وزارت دفاع خواهد شد.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر