کد خبر: 17725
A

پرویز کاظمی وزیر دولت نهم در واکنش به سخنان محمود احمدی‌نژاد در اهواز گفت: واقعا متأسفم کسی که روزی بالاترین مقام اجرایی و دومین مقام رسمی کشور بود چنین رفتارهای سبک دور از شأن رئیس‌جمهور سابق را انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، پرویز کاظمی وزیر رفاه و تامین اجتماعی در واکنش به سخنرانی های اخیر محمود احمدی نژاد به خبرآنلاین گفت: 

امسال آقای احمدی نژاد یکسری سفرهای استانی و شهرستانی را داشت و یکسری امکاناتی هم فراهم می شد تا در جاهای مختلف سخنرانی انجام دهد. وقتی به محتوای سخنرانی ها نگاه می کردیم می دیدیم مبنای علمی و مدیریت ندارد این روال دنبال شد تا روزی که مقام معظم رهبری به آقای احمدی نژاد گفتند «شما صلاح نیست در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نامزد شوید»، بر همین اساس آقای احمدی نژاد رسما اعلام کرد که نه نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود و نه از نامزدی حمایت می کند اما متأُسفانه روند به شکلی شد که او آقای بقایی را جلو فرستاد تا نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.

خود من فکر نمی کنم این کار بیشتر از یک مزاح و شوخی سیاسی باشد چون آقای بقایی نه توان و نه کاریزمای انجام این کار را دارد. ضمن آنکه بحث پرونده اش هم است. منتها از طرف دیگر نحوه تبلیغاتی که آقایان احمدی نژاد، مشایی و بقایی شروع کردند بسیار سبک است. نوع تبلیغ و نوع فیلم هایی که دارند تهیه می کنند و از طریق فضای مجازی نشر می دهند خیلی سبک است یعنی این اقدام از طرف آدمی که فهم سیاسی داشته باشد بسیار به دور است که اینگونه برخورد کند. یکی بگوید من درختم، یکی بگوید من فداکارم، بعد مسائل آریایی را مطرح کند اینها بحث های خیلی خیلی سبک است و اگر هم تَه مانده ای از اعتبار سیاسی برای آقای احمدی نژاد باقی مانده بود با این رفتارها و حرکات نامناسبی که در اهواز کرد همین مقدار اعتبار باقی مانده را نیز زیر سئوال برد.

آقای احمدی نژاد هنگام سخنرانی در اهواز لحن بیان و صدای خود را تغییر داد که اصلا در شأن یک آدم سیاسی نبود که بخواهد در عرصه سیاسی حضور پیدا کند. در مجموع بعید می دانستم آقای احمدی نژاد اینگونه رفتار کند. البته او رفتارهای تخریبی می کرد اما به نظرم این رفتارهای تخریبی امروز به سمت خودش برگشته و با این کارها دارد خودش را تخریب می کند و من واقعا متأسفم کسی که روزی بالاترین مقام اجرایی و دومین مقام رسمی کشور بود چنین رفتارهای سبک دور از شأن رئیس جمهور سابق را انجام می دهد.

وی افزود:  او با این رفتارهای سبک دارد ته مانده سیاسی خود را از بین می برد، یعنی اگر کسانی یا گروه هایی به احمدی نژاد توجهاتی داشتند با دیدن این رفتارها در نگاه خود تجدید نظر خواهند کرد. در مجموع نظام بسیار مستحکم تر از اینهاست که از این نوع حرکات سبک خدشه ای ببیند.

کاظمی همچنین درباره خطر بوجود آوردن دوقطبی در کشور از سوی احمدی نژاد هم اظهار داشت: او خطری ایجاد نمی کند. روش آقای احمدی نژاد اینگونه است. معمولا آدم های کوچک تنه به آدم های بزرگ می زنند تا مطرح شوند. به لحاظ روانشناسی وقتی می بینیم رفتار آقای احمدی نژاد از اول همین طور بود. از زمانی که آقای احمدی نژاد با مرحوم آیت الله رفسنجانی آن رفتار را کرد در واقع می خواست خودش را بزرگ کند چون مرحوم هاشمی آنقدر بزرگ بود که احمدی نژاد به این نتیجه رسید که می تواند با تنه زدن به آقای هاشمی خود را بزرگ کند. الان هم اگر می بینیم آقای احمدی نژاد مواضعی می گیرد یا صحبت هایی می کند از این منظر است یعنی در واقع می خواهد خود را بزرگ کند. مثال می زنم آقای احمدی نژاد عضو توئیتر شد و دارد توئیت می کند ادبیاتی که در شروع توئیتش به کار می برد و به زبان انگلیسی صحبت می کند، اصلا تلفظ درست نیست در مجموع خیلی مضحک است، در واقع این رفتارها فقط خود آقای احمد نژاد را تخریب می کند.

به نظر من آقای احمدی نژاد تمام شده سیاسی است با این رفتارهایش هم ته مانده هایی اگر مانده از بین رفت.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر