کد خبر: 18701
A

در سومین روز از ثبت‌نام انتخابات، معاون رییس دولت اصلاحات، استاد دانشگاه ساکن آمریکا و پدیده انتخابات سال ۹۲ برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کردند.

 

۱۶:۵۵؛ثبت‌نام ۳۰۷ نفر در امروز

به گفته مسئولان ستاد انتخابات کشور در سومین روز ثبت‌‌نام انتخابات ریاست جمهوری تاکنون ۳۰۷ نفر نام‌نویسی کرده‌اند.

۱۶:۰۰؛ سبحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد

حسن سبحانی نماینده اصولگرای معتدل ادوار مجلس و ازجمله چهره‌های اقتصادی است که در جریان انتخابات مجلس دهم نیز نامزد شد اما درنهایت از راهیابی به مجلس بازماند.

او همچنین در دولت سازندگی به عنوان معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کرد.

۱۵:۵۳ ؛ثبت‌نام نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان در انتخابات

آیت‌الله سید هاشم بطحایی با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

او اکنون نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری است.

۱۴:۴۱؛ ۵۰۱ نفر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شدند

علی پورعلی مطلق درجمع خبرنگاران در محل ستاد انتخابات کشور گفت: در روز سوم ۱۹۶ نفر به ستاد انتخابات در محل وزارت کشور مراجعه کردند که ثبت نام ۲۱۴ نفر تکمیل شده است و از بین این افراد ۱۱ خانم و ۲۰۳ مرد هستند. جوانترین فرد ثبت نام کننده ۱۸ سال و مسن ترین ۸۷ سال داشته است و بیشترین گروه سنی که کاندیدا شدند بین ۴۶ تا ۵۴ سال سن دارند.

دبیرستاد انتخابات کشور با مقایسه تعداد افراد ثبت نام‌کنندگان این دوره با یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در روز اول در دوره قبل ۷۵ نفر و در این دوره ۱۲۶ نفر، در روز دوم در دوره قبل ۶۹ نفر و در این  دوره ۱۶۱ نفر، و در روز سوم نیز در دوره قبل ۹۹ نفر بوده که روز سوم تا این لحظه ۱۹۶ نفر است.

۱۴:۲۷؛ مشاهده تخلفات جزئی انتخاباتی از سوی برخی داوطلبان

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: هرکدام از ستادهای انتخاباتی کاندیداها که می‌خواهند کار تبلیغاتی انجام دهند باید بر اساس دستوالعمل‌، کانالی را که می‌خواهند در فضای مجازی ایجاد کنند با شناسه مشخص باشد.

او با تاکید بر اینکه چنانچه در این کانال‌ها مطالبی نوشته شود مسئولان مستقیما متوجه آن ستاد انتخابات در حال انجام کار تبلیغاتی است، گفت: چنانچه خارج کانال مذکور و در سایر سایت‌ها و کانال‌های دیگری هم از این کاندیدا و ستاد انتخاباتی او مطالبی منتشر شود باید بلافاصله درباره آن اظهارنظر و مشخص کند که مطالب مطرح شده متعلق به آنان است یا خیر و چنانچه  مطالب مطرح شده در فضای مجازی مربوط به ستاد انتخاباتی کاندیدا نباشد آن ستاد باید سریعاً طی اطلاعیه‌ای مطالب منتشر شده را تکذیب کند.

رییس کمیته امنیتی ستاد انتخابات کشور در پایان با تاکید بر اینکه ستاد انتخاباتی نامزدها مکلف هستند تبلیغات خود را در فضای مجازی ساماندهی کنند درباره اینکه آیا تاکنون تخلفاتی جود داشته است، گفت: مواردی جزیی از سوی کمیته قضایی مشاهده شده است و قطعا با تخلفات و جرایم برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

 

۱۳:۱۳ ؛مدیرکل انتخابات شورای نگهبان: تعداد بالای ثبت‌نام کنندگان موجب نگرانی علاقه‌مندان کشور شده

علیرضا نیلچی مدیرکل انتخابات شورای نگهبان ظهر امروز پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران از افرادی که شرایط لازم برای ریاست جمهوری را ندارند خواست از ثبت‌نام خودداری کنند و گفت: به علت خلاء در قانون انتخابات شاهد تعداد بالای ثبت نام کنندگان هستیم که این اشکال قانونی موجب نگرانی علاقه مندان به کشور شده است.

او ادامه داد: سوابق ثبت‌نام کنندگان هر روز به ما می‌رسد، اما زمان تشکیل جلسات برای بررسی صلاحیت نامزدها پس از اتمام 5 روزه ثبت نام است.

مدیرکل انتخابات شورای نگهبان درباره اینکه آیا حکم انفصال از خدمت که در دیوان محاسبات صادر شده می‌تواند موجب رد صلاحت نامزدی شود؟ گفت: باید سند و موضوع را به صورت موردی ببینیم و دلایل انفصال از خدمت و اینکه آیا فرد اعتراضی داشته است یا نه یا اینکه حکم بدوی بوده یا نهایی را بررسی کنیم.

 

۱۰:۵۹ثبت‌‌نام غرضی در انتخابات ریاست جمهوری

سیدمحمد غرضی کاندیدای شکست خورده انتخابات سال ۹۲، صبح امروز به همراه همسر و فرزندش در ستاد انتخابات کشور حاضر و برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

او گفت که اگر افرادی می‌خواهند در ادامه به نفع کس دیگری کنار بکشند اصلا ثبت‌نام نکنند و وقت مردم را نگیرند.

۹:۵۵؛هوشنگ امیراحمدی نامزد انتخابات شد

هوشنگ امیراحمدی که در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری نیز نام‌نویسی کرده بود، صبح امروز با حضور در وزارت کشور، برای دوازدهمین دوره انتخابات ثبت‌نام کرد.

او استاد دانشگاه و ساکن آمریکا و بنیانگذار و رییس شورای ایران و آمریکاست.

۹:۱۰ ؛ثبت‌نام هاشمی‌طبا در انتخابات ریاست جمهوری

مصطفی هاشمی‌طبا که سابقه حضور در دولت میرحسین موسوی، هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی را دارد، در سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حاضر و نام‌نویسی کرد.

دقایقی پیش درب‌های ستاد انتخابات کشور به روی داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گشوده شد.

بنا بر اعلام مسئولان ستاد انتخابات کشور تا پایان روز دوم، ۲۸۷ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

از مهم‌ترین چهره‌هایی که تاکنون در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرده‌اند می‌توان به محمود احمدی‌نژاد، حمید بقایی، مصطفی میرسلیم، محمدعلی پورمختار نماینده مجلس، موسی‌الرضا ثروتی نماینده سابق مجلس، مسعود زریبافان رییس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران و مهدی خزعلی اشاره کرد.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر