کد خبر: 19108
A

معاون رییس‌جمهور آمریکا که پس از سفر به ئول اکنون در ژاپن به سر می‌برد، می‌گوید، این کشور فعلا برنامه‌ای برای مذاکره مستقیم با دولت کره شمالی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان در این باره توضیح داد: تنها مساله‌ای که ما اکنون باید از کره شمالی بشنویم این است که آن‌ها برنامه اتمی و موشکی خود را کاملا متوقف می‌کنند.

این در حالی است که پپیش از این و در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دونالد ترامپ نامزد جهوری‌خواهان و رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا از تمایل خود برای گفت‌وگو با کیم جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی گفته بود. اما پنس در پاسخ به این سوال که ایا احتمال مذاکره مستقیم میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن وجود دارد عنوان کرد: در حال حاضر خیر.

وی در این باره توضیح داد: سیاست ترامپ، حمایت کامل از متحدان آمریکا چون کره‌جنوبی، ژاپن و چین در منطقه و سایر کشورهای جهان است.

این در حالی است که پنس در حال حاضر در جریان تور 10 روزه خود در منطقه آسیا-اقیانوسیه در دومین مقصد خود به ژاپن رفت و در این کشور از ناو رونالد ریگان در پایگاه دریایی یوکوسوکای ژاپن نیز بازدید کرد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا که برای اولین بار است در چنین ناوی حضور داشته درباره این تجربه خود نیز گفته است: حضور در ناو رونالد ریگان و دیدن این سربازان و دریاداران فوق‌العاده به من این اعتماد و قوت قلب را می‌دهد که حضور آمریکا در این منطقه آن هم تحت رهبری ترامپ قدرتمندتر خواهد شد.

تاکنون پیونگ‌یانگ مساله اصلی در دیدار پنس با مقامات کره‌جنوبی و ژاپن و پیام او در سخنرانی‌های عمومی و دیدار با مقامات این بوده است: دوران صبر استراتژیک به پایان رسیده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر