کد خبر: 20081
A

یک فعال سیاسی معتقد است که حسن روحانی و اسحاق جهانگیری با توجه به عملکردشان می‌توانند در مناظره اقتصادی خوب ظاهر شوند و بحث 4 درصدی و 96 درصدی که توسط قالیباف مطرح می‌شود، افه احمدی‌نژادی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مرتضی الویری در یک نشست خبری که امروز در محل ستاد حسن روحانی با موضوع تحلیل دومین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شد، گفت: براساس مصوبه‌ای که سال 80 تصویب شد آلودگی هوای تهران باید به حد نرمال می‌رسید اما عملکرد شهرداری در این مدت نشان می‌دهد که نه‌تنها به این مهم دست پیدا نکرده بلکه از این هدف فاصله گرفتیم.

وی با اشاره به تعداد روزهای ناسالم در چند سال اخیراظهارکرد: در مورد مدیریت غیرمتخصص آقای قالیباف باید گفت که نکته قابل توجه این است که بسیاری از مدیران فعلی شهرداری دو ویژگی دارند یکی اینکه وارداتی هستند و از نیروهای مسلح وارد شهرداری شده‌اند و دوم اینکه بسیاری از آنها بازنشسته هستند و حدود 100 مدیر در شهرداری دارای چنین خصایصی می‌باشند.

الویری همچنین درخصوص استفاده از اقوام و مذاهب در مدیریت شهری، اظهار کرد: برای من تعجب‌برانگیز است، بهتر است آقای قالیباف یک مدیر در سازمان‌های مختلف و معاونت‌های مناطق نشان دهد که از اقوام و مذاهب دیگر باشند. نه‌تنها از این افراد استفاده نشده ، بلکه از سلایق سیاسی مختلف نیز بهره‌ای گرفته نشده است.

این شهردار پیشین تهران خاطرنشان کرد: برخی از پروژه‌ها مطالعات و مصوبه شورای شهر را ندارند. نمونه آن پل صدر است که روی گسل زلزله قرار داشته و وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد، اجرای آن نه‌تنها بار ترافیکی را کم نکرده بلکه آن را بیشتر کرده است. هزینه‌های این پروژه نشان می‌دهد علی‌رغم اینکه قرار بود با 800 میلیارد تمام شود با 700 میلیارد تمام شد و بخشی از زمین‌های عباس‌آباد نیز برای تامین مالی این پروژه به فروش رفت.

وی تاکید کرد: برخی آمارها برای انحراف افکار عمومی داده می‌شود و گفته شد که خوب است آقای روحانی از اتاقش بیرون بیاید و ببیند که زباله‌ها تبدیل به برق شده است. در حالی که از هشت هزار تن فقط 200 تن یعنی دو درصد آن تبدیل به برق می‌شود و میزان برق آن هم به دلیل پایین بودن راندمان طوری است که خود مرکز جمع‌آوری زباله کهریزک هم نمی‌تواند با آن میزان برق اداره شود. کافی است آقای قالیباف اجازه دهد اداره برق از دادن برق به این مرکز خودداری کند تا ببیند آیا این مرکز خودش را هم اداره کند یا نه.

الویری در ارزیابی خود از عملکرد کاندیداها در دومین مناظره انتخاباتی گفت: آقای روحانی و آقای جهانگیری با عملکردی که تاکنون داشته‌اند می‌توانند در مناظره بعدی و مناظره اقتصادی خوب ظاهر شوند چراکه عملکرد آقای قالیباف مشخص شده و با توجه به بدهی‌های سنگین به پیمانکاران و سیستم بانکی نشان داده که توسعه ناپایداری در شهر برقرار کرده است که اگر نامزدهای دیگر به این موضوع بپردازند، آقای قالیباف نمی‌تواند سالم از این مناظره بیرون بیاید.

وی همچنین درخصوص پیشنهاد ابراهیم رئیسی مبنی بر برگزاری مناظره میان محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی، گفت: عملکرد احمدی‌نژاد در حوزه‌های مختلف قابل تبیین است و چون آقای رئیسی می‌داند چنین امری امکان‌پذیر نیست آن را مطرح می‌کند البته خوب است احمدی‌نژاد درباره عملکرد خود در عرصه‌های مختلف اقتصادی توضیح دهد، درباره هاله نوری که وقتی سازمان ملل در زمان سخنرانی‌اش تخلیه شد، دید، توضیح دهد و می‌تواند بحث جالبی باشد و تنور انتخابات را داغ‌تر کند.

الویری خاطرنشان کرد: آقای هاشمی‌طبا و میرسلیم در این مناظره آکادمیک وارد مسائل شدند و حرف‌های منطقی زدند هرچند برخی آمار و ارقام آقای میرسلیم اشکالاتی داشت اما نهایتا هر دو سعی داشتند حرف‌های خود را صادقانه مطرح کنند.

این شهردار پیشین تهران تصریح کرد: آقای رئیسی اگرچه تندتر و با شدت بیشتری نسبت به قبل موضوعات خود را مطرح کرد اما مردم تشخیص می‌دهند که ایشان کار اجرایی نکرده و بدون عقبه و کار اجرایی ابراز نظر می‌کند. اما آقای روحانی منطقی و باتخصص وارد موضوعات می‌شدند. آقای جهانگیری نیز همین‌طور هرچند این نقد وجود داشت که از روی نوشته مطالب خود را مطرح کرد اما حرف‌های خوبی بود.

وی در ادامه گفت: آقای قالیباف همه را یاد سال‌های 84 و شعارها و مطالب آقای احمدی‌نژاد می‌انداخت که بسیاری از مطالب با واقعیت سازگاری ندارد. این بحث 4 درصدی و 96 درصدی افه احمدی‌نژادی و کپی‌برداری ناشیانه در اتفاقات دیگر در کشور دیگری است.

انتهای پیام

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر