کد خبر: 20299
A

وزیر اطلاعات با تاکید بر اشراف کامل وزارت اطلاعات بر فضای مجازی گفت: فضای مجازی هم قابل استفاده صحیح است و هم استفاده نادرست که استفاده صحیح آن مفید و استفاده نادرست از آن مضر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ سید محمود علوی درباره امنیت بی بدیل ایران در منطقه ضمن تشکر از سربازان گمنام امام زمان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: هوشیاری و اشراف فراگیر اطلاعاتی یک ضرورت است زیرا ممکن است دشمن فرصت ضربه زدن به امنیت کشور را پیدا کند.

علوی با تاکید بر هوشیاری همیشگی سربازان گمنام امام زمان افزود: سربازان گمنام امام زمان دشمن را همیشه زیر نظر دارند و امروز در شرایطی هستیم که وزارت اطلاعات اشراف بی خلل و بی خلاء بر دشمن دارد و کوچکترین تحرکات دشمن را رصد می کند.

وی گفت: سال ۹۵ بالغ بر ۳۰ تیم تروریستی که قصد عملیات تروریستی داشتند، شناسایی شدند و ضربه خوردند، در سالهای ۹۳ و ۹۴، ۴۵ تیم تروریستی شناسایی و متلاشی شد و از آنها ۱۰۸ بمب مغناطیسی، ۱۵ جلیقه انفجاری و ده ها بمب کنار جاده ای کشف و ضبط شد، همچنین یک گروه نفاق در استان البرز شناسایی و منهدم شد که قصد داشتند در ایام انتخابات فضای جامعه را ملتهب کنند.

وی همچنین از کاندیدها خواست به گونه ای عمل کنند نخست امنیت ملی آسیب نبیند، دوم وحدت ملی و یکپارچگی ملی حفظ شود و سوم اخلاق و ارزشهای جامعه آسیب نبیند. مطمئنم مردم فراخوان رهبر انقلاب را در این انتخابات پاسخ خواهند داد و در صحنه حضور باشکوهی خواهند داشت.

وزیر اطلاعات درباره نحوه برخورد وزارت اطلاعات با مسائل امنیتی و اجتماعی گفت: با مذاکره و برخورد عاقلانه مسئله فرقه الحق و اهل طریقت و صوفیان را که در جلوی مجلس تجمعاتی داشتند و با آنها برخورد پلیسی می شد حل کردیم، وقتی می توان با راهکارهایی حکیمانه و با تعامل مشکلات را حل کرد نیاز نیست از شیوه های دیگر استفاده کرد این گونه نظام ناچار نیست برای حل مسائل داخلی هزینه زیادی متحمل شود.

وی در ادامه با تاکید بر اشراف کامل وزارت اطلاعات بر فضای مجازی گفت: فضای مجازی هم قابل استفاده صحیح است و هم استفاده نادرست که استفاده صحیح آن مفید و استفاده نادرست از آن مضر است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: برخورد با فضای مجازی هم باید هوشمندانه باشد، ما بر همه کانالها و گروهها اشراف کامل داریم و بیشتر اینها گروههای خانوادگی هستند که خطری ندارند اما برخی دیگر گروهها یا کانال هایی هستند که یا با تذکر و ارشاد با آنها برخورد می شود و یا اگر ضد دین و ضد انقلاب باشند با آنها برخورد مناسب دیگری شده است و می شود.

وی گفت: تشکیلات اطلاعاتی را برای بگیر و ببند درست نمی کنند اتفاقا برای نگیر و نبند درست می کنند مگر آنجا که هدایت و ارشاد و تذکر جواب ندهد، زیرا آرامش فعالان عرصه مجازی که در درون نظام فعال اند از ضروریات است زیرا از سرمایه های رشد و توسعه کشور است.

علوی با اشاره به کشفیان سربازان گمنام در عرصه اقتصادی گفت: تاکنون از ۱۰ هزار میلیارد تومان پول فرهنگیان یک هزار میلیارد تومان آن را برگردانده ایم و عاملان قول داده اند بقیه آن را هم برگردانند. بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین را از زمین خواران باز پس گرفتیم و ۳۸۰۰ پرونده فرار مالیاتی به ارزش ۴ هزارو ۳۰۰ میلیارد تومان تشکیل دادیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری که سرمایه اش را گاهی به بازار ارز می برد گاهی به بازار طلا گاهی به بازار ملک می برد و موجب التهاب در بازار می شود برخورد می کنیم نه با سرمایه گذاری که سرمایه اش را صرف تولید و رونق کسب و کار در کشور می کند.- مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر