کد خبر: 20594
A
افشاگری جواد امام رئیس بنیاد باران از نحوه بسته شدن لیست شورایعالی سیاست گذاری( امید ):

احتراما پس از انتشار لیست نامزدهای اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر اینجانب که در کمیته بررسی وارزیابی (گروه ۱۴ نفره کارشناسان) حضور داشته‌ام مورد انتقادهای بسیاری قرار گرفته‌ام. ظرف دو روز گذشته به امید ترمیم و اصلاح لیست مذکور سکوت کردم اما اکنون که به نظر می‌رسد هیچ اقدام جدی برای ترمیم لیست و تأمین نظر منتقدان صورت نمی‌گیرد وظیفه خود دانستم توضیحاتی را درخصوص لیست نامزدهای اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر به استحضاردوستان گروه برسانم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران،احتراما پس از انتشار لیست نامزدهای اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر اینجانب که در کمیته بررسی وارزیابی (گروه ۱۴ نفره کارشناسان) حضور داشته‌ام مورد انتقادهای بسیاری قرار گرفته‌ام. ظرف دو روز گذشته به امید ترمیم و اصلاح لیست مذکور سکوت کردم اما اکنون که به نظر می‌رسد هیچ اقدام جدی برای ترمیم لیست و تأمین نظر منتقدان صورت نمی‌گیرد وظیفه خود دانستم توضیحاتی را درخصوص لیست نامزدهای اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر به استحضاردوستان گروه برسانم.

متاسفانه عدم رعایت ضوابط و ملاک‌های مصوب از سوی بعضی ازاعضاءهیئت رئیسه شورا ، و عدم توجه به فرایندطی شده توسط کمیته بررسی وارزیابی (گروه ١٤نفره کارشناسان) نهایتاً به لیستی انجامیده است که اعتراضات بسیاری را برانگیخته است. 

کمیته بررسی و ارزیابی براساس ضوابط مصوب از میان کاندیداهای موجود فهرستی را تهیه کرد و قرار بر این بود لیست نهایی  براساس سهمیه گروه‌های تخصصی و ضوابط مذکور از میان نامزدهایی تهیه شود که امتیازات لازم را کسب کرده و  نامشان در این فهرست اولیه آمده است. اما متأسفانه نه تنها سهمیه بندی تخصص‌ها در لیست نهایی رعایت نشده بلکه افرادی به این لیست راه یافته‌اند که به دلیل فقدان تخصص لازم و عدم احراز امتیازات لازم نامشان اساساً در لیست اولیه وجود ندارد 

درفرایندفوق همچنین در شرایط مساوی حق تقدم با افرادباسابقه تشکیلاتی وایثارگر بود اما متاسفانه این افراد کاملاً موردبی مهری قرارگرفته و حقشان حتی در یک مورد هم رعایت نشده است!؟

به استثناء حزب اتحاد،کارگزاران،کار،ندا،همبستگی ، معلمان واعتمادملی هیچیک از احزاب دیگر نظیر حزب توسعه ملی،مجمع فرهنگیان ،ایثارگران،تحکیم، مجاهدین انقلاب اسلامی سابق و... علرغم دارا بودن کاندیداهای شناخته شده با دانش، تخصص  و تجربه  مرتبط وکسب امتیاز لازم در این مهندسی حذف شده اند!

متاسفانه بعضی ازدوستان هیئت رئیسه نه رعایت حیثیت خودشان راکردند و  نه اصلاحات ونه توجهی به افکارعمومی!!!  

بنابراین وظیفه خود دانستم به عنوان اعتراض به بی‌اخلاقی‌ و فرصت طلبی‌ سخیف برخی افراد مشخص در هیئت رئیسه که نتیجه‌ای جز از بین بردن آبروی اصلاحات و اعتبار سید اصلاحات ندارد، موارد فوق را به اطلاع دوستان در این گروه برسانم و در صورتی که نسبت به اصلاح لیست اعلان شده اقدامی صورت نگیرد موارد را به صورت مشروح و مستند به اطلاع عموم خواهم رساند. 

والسلام . جواد امام

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر