کد خبر: 21345
A
تحلیل ایندیپندنت از انتخابات ایران:

پایگاه خبری ایندیپندنت پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری کشورمان، گزارشی در این رابطه منتشر کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران،‌ ایندیپندنت نوشت پیروزی «حسن روحانی» رییس‌جمهوری کنونی ایران در انتخابات روز جمعه، خبر بسیار خوبی برای مردم این کشور و خبر بدی برای ترامپ و دوستانش بوده است.

این پایگاه خبری افزود: «سعودی‌ها از پیروزی یک ایرانی معقول و معتدل در انتخاباتی آزاد، انتخاباتی که هیچکدام از دیکتاتور‌هایی که برای ملاقات با ترامپ در ریاض گرد‌هم آمدند، جرات برگزاری آن را نداشند.»

ایندیپندت ادامه داد: «بنابراین پیروزی روحانی در انتخابات روز جمعه برای ایران یک برد  و برای دولت ترامپ یک شکست محسوب می‌شود. ترامپ ترجیح می‌داد نامزدی در انتخابات ایران پیروز شود که تظاهر به دشمنی با وی، آسان‌تر باشد.»

ایندیپندنت همچنین به آرای روحانی اشاره کرد و نوشت که رییس‌جمهوری منتخب ایران با نزدیک به ۲۴ میلیون رای از ۴۱ میلیون رایی که در صندوق‌ها انداخته شد، در انتخابات ریاست‌جمهوری به پیروزی رسید.

این خبرگزاری با اشاره به تضاد انتخابات دموکراتیک ایران با جمع دیکتاتور‌های مستبدی که در ریاض گرد‌هم آمدند تا از ترامپ استقبال کنند، نوشت این کشور‌ها برای تشویق عربستان به درگیر شدن با ایران، در ریاض گرد‌هم آمدند.-ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر