کد خبر: 21448
A

وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات با بیان اینکه در دولت بعد جایی برای کسانی که برنامه‌های روحانی را باور ندارند، وجود ندارد گفت: نیروهای جوان و بانوانی که در دوره‌های قبل شرایط برایشان مساعد نبوده باید در این دولت در اولویت قرار داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ مرتضی حاجی در خصوص اولویت‌های دولت دوازدهم با توجه به وعده‌های اصلاح‌طلبانه روحانی در تبلیغات انتخاباتی گفت: روحانی با توجه به تاکیدات خود تلاش خواهد کرد کابینه آینده پر انرژی‌تر و تواناتر باشد. در تحقق برنامه‌های دولت آینده در درجه اول باید افرادی باشند که این برنامه‌ها را با عمق وجود باور داشته باشند.

او بر لزوم استفاده از نیروهای جوان‌ و با نشاط در دولت دوازدهم تاکید کرد و گفت: برای مدیریت و تحقق برنامه‌ها نیاز است از جوانان در کنار مدیران مجرب استفاده شود. بسیاری از اعضای فعلی همچون وزرای خارجه، نفت و کشاورزی کارایی خود را ثابت کرده اند اما بخش‌هایی حتما نیاز به تجدیدنظر دارد. طبیعی است کسانی که برنامه‌های آتی را باور ندارند و به عنوان رفع تکلیف به آن نگاه می‌کنند مناسب این سمت نیستند.

وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه توانایی مدیریت در درجه اول اهمیت قرار داد گفت: طبیعی است که انتظار داشته باشیم گرایشات اصلاح‌طلبانه در کابینه آینده پررنگ باشد چون حامیان اصلی و فعال رییس جمهور اصلاح‌طلب بودند. اما این اولویت در کنار شروط اولیه و اصلی است. یعنی اصل بر باورمند بودن و توانایی است. افرادی که باور عمیق‌تر و توانایی بیشتری دارند باید مد نظر باشند و بین این افراد کسانی که گرایش سیاسی‌شان به حامیان اصلی ریس جمهور نزدیک‌تر است اولویت دارند.

حاجی در خصوص تغییر استاندارانی که گفته می شود تعلق خاطری به دولت روحانی ندارند، گفت: در سطح مدیران خارج از دولت هم باید این تغییرات صورت بگیرد. در استان‌ها این که کسی غیر از این باشد حتما باید کنار گذاشته شود.

رییس ستاد انتخاباتی روحانی در استان تهران با بیان اینکه اولویت دولت و برنامه‌های رییس‌جمهور هم اقتصادی و معیشتی است و هم سیاسی و عمرانی اظهارکرد: در هر حوزه‌ای باید کسی انتخاب شود که برنامه‌ها و اولویت‌های دولت را باور داشته باشد و حاضر باشد برای اجرای این برنامه‌ها هزینه دهد.

او در مورد نقش زنان در کابینه آینده نیز گفت: شرط کارایی اگر در درجه اول اهمیت باشد در اولویت‌ها برای شرایط مشابه می‌توان گفت از همه توانها باید استفاده کرد. نیروهای جوان و بانوانی که در دوره‌های قبل شرایط برایشان مساعد نبوده قاعدتا در این دولت باید در اولویت قرار داشته باشند و در شرایط مشابه و نزدیک به هم باید توانمند سازی زنان را به عنوان رویکرد اصلی در نظر گرفت.

نماینده مجلس: دولت دوازدهم با یک کابینه قوی به رای مردم پاسخ دهد

همچنین ایسنا نوشت؛

عضو فراکسیون امید و نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دوازدهم با تشکیل یک کابینه قوی و جوان به رای اعتماد مردم پاسخ دهد.

علی کاظمی باباحیدری درباره خواسته مردم از رئیس جمهوری افزود: دولت دوازدهم ثبات اقتصادی که در دولت یازدهم حاصل شد را حفظ کند و رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را در دستور کار داشته باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصادی مقاومتی، اشتغال و تولید نامیده شده است، دولت دوازدهم باید با یک پشتوانه قوی نسبت به تحقق اشتغال در همه سطوح اقدام کند.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهوری منتخب نقش مهمی در حفظ اقتدار دیپلماسی ایران در سطح بین المللی دارد و امید است این اقتدار حفظ شود.

کاظمی یادآور شد: رئیس جمهوری منتخب با یک برنامه مدون به توسعه روستا و مناطق کم برخوردار در دولت دوازدهم توجه جدی داشته باشد.

به گفته وی، با توجه به مسائل بین المللی و دید جهانیان به انتخابات ایران، اقتدار عمومی با مشارکت حداکثری ملت ایران در معرض دید همگان قرار گرفت.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در زمان تبلیغات و در طول برگزاری انتخابات هیچ مشکلی در این دوره از انتخابات بوجود نیامد و این پیروزی و اقتدار نظام و مردم بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر