کد خبر: 22864
A
دهقانی با تاکید بر ناکام بودن عملیات تروریستی:

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه عملیات تروریستی تهران ناکام بوده است، درباره علت طولانی شدن روند عملیات ضد تروریستی در مجلس گفت: تمامی تلاش ماموران در کنار برخورد با تروریست‌ها این بوده که کمترین تلفات به جای بماند و به مردم آسیبی وارد نشود.

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران،نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه عملیات تروریستی تهران ناکام بوده است، درباره علت طولانی شدن روند عملیات ضد تروریستی در مجلس گفت: تمامی تلاش ماموران در کنار برخورد با تروریست‌ها این بوده که کمترین تلفات به جای بماند و به مردم آسیبی وارد نشود.

کمال دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح علت طولانی شدن عملیات ضد تروریستی در مجلس گفت: قبل از پرداختن به این موضوع همگان باید بدانند تروریست‌ها کسانی هستند که برای کشتن آدم‌ها آموزش‌های لازم را دیده‌اند و آنها هدفشان کشتن مردم بی گناه است.

وی افزود: هدف تروریست‌ها این بود که به صحن مجلس آیند اما با صد آهنین مواجه شده و مسیرشان به طبقات نمایندگان منتهی شد. آنها وقتی دیدند نمی‌توانند وارد صحن شوند، براساس آموزش‌های دیده شده تنها تلاش کردند تا تعداد تلفات را بالا ببرند.

وی افزود: از طرف دیگر ماموران که به وظایفشان آشنا هستند در کنار داشتن هدف از بین بردن تروریست‌ها تمامی تلاششان این بود که کمترین آسیب به مردم وارد شود. ماموران با آمادگی کامل و هوشیاری به دنبال رسیدن به این اهداف بودند. از طرف دیگر تروریست‌ها با داشتن مهمات می‌خواستند تلفات را بالا ببرند اما ماموران با از خودگذشتی و با به خطر انداختن جانشان این اجازه را ندادند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نتیجه گیری گفت: این که تروریست‌ها نتوانستند وارد صحن مجلس شده و بیشترین تلفات را به جای بگذارند، نشان می دهد عملیات آنها ناکام بوده است.

امروز در جریان بازدید از مجروحان یافتیم این بود که تعداد قابل توجهی از مجروحان کسانی بودند که با شنیدن صدای تیراندازی داخل خیابان مقابل مجلس آمده بودند و تروریست‌ها از پشت پنجره به آنها تیراندازی می‌کردند.دهقانی همچنین با اشاره به دیدار هیات کمیسیون امنیت ملی از مجروحان گفت: موضوع دیگر که ما امروز در جریان بازدید از مجروحان یافتیم این بود که تعداد قابل توجهی از مجروحان کسانی بودند که با شنیدن صدای تیراندازی داخل خیابان مقابل مجلس آمده بودند و تروریست‌ها از پشت پنجره به آنها تیراندازی می‌کردند،‌ طبیعتا مردم وقتی صدای تیر را می‌شنوند باید بدانند که این تیرهای سرگردان ممکن است به آنها اصابت کند.

وی افزود: وقتی اتفاق این چنین رخ می دهد نباید مردم برای تماشا بیایند. این خود باعث شد که تعداد مجروحان زیاد شود و تروریست‌ها که به سمت مردم عادی شلیک می‌کردند گلوله هایشان به دست و پای مردم برخورد کرده است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین به بازدید هیات این کمیسیون از محل وقوع حادثه در مجلس اشاره و اظهار کرد: ما در این بازدید نحوه شکل گیری عملیات تروریستی را بررسی کرده و در جریان توضیحات مسئولان حفاظت مجلس قرار گرفتیم تا در نهایت در جلسه‌ای این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پایان گفت که تمامی طبقات دفاتر نمایندگان مجلس به دوربین‌های مدار بسته مجهز است و به احتمال زیاد بسیاری از این فیلم‌ها موجود است.-ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر