کد خبر: 24422
A

دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی گفت: اهانت به جریانهای سیاسی کشور خلاف وحدت ملی است لذا دستگاه قضایی باید با این موارد برخورد جدی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ جواد آرین منش با بیان اینکه اهانت جریانهای افراطی در قالبهای مختلف نظیر مداحی، شعرخوانی و یا اهانت به شخصیتهای سیاسی در مسیر خلاف انسجام ملی و وحدت بخشی جامعه است، اظهار کرد: امروزه در کشو با چالشهایی در بخشهای مختلف اجتماعی، اقتصادی و اشتغال روبرو هستیم که حل آنها بدون وحدت ملی و استفاده از تمامی ظرفیتها در کنار یکدیگر میسر نیست.

آرین منش در ادامه گفت: حرکتهایی نظیر اتفاق روز قدس و توهین به رئیس جمهوری و نایب رئیس مجلس منجر به تشویش اذهان عمومی می شود لذا باید قانونگرایی در برخورد با این اتفاق ملاک باشد. توهین به شخصیتهای سیاسی و مسئولان نظام طبق قانون جرم است و از آنجا که دستگاه قضا در موارد کوچکتر از این به خوبی ورود می کند در مورد این مساله نیز مردم انتظار دارند دستگاه قضایی ورود جدی داشته باشد.

وی گفت: ساده انگاری است که فکر کنید حرکات توهین آمیز به مسئولان نظیر اتفاق روز قدس بدون پیش زمینه و هماهنگی جریانی خاص رخ داده است. این هنجارشکنان اقدامات انحرافی خود را نوعی جریان و حرکت انقلابی وانمود می کنند و از این اقدام به عنوان آتش به اختیار یاد می کننند که این امر انحراف و خلاف واقعیت است. این در حالی است که رهبری مفهوم آتش به اختیار را تفسیر کرده اند و هنجارشکنان باید تفسیر رهبری را دستور کار خود قرار دهند و اقدامات خودسرانه انجام ندهند.

موفقیت‌های سپاه در جنجال‌های اخیر کشور

همچنین مهر نوشت؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یاداشتی از مسائل اخیر کشور و اهانت به رییس جمهور نوشت.

این یادداشت را در ادامه می خوانید؛

مشارکت حماسیِ چهل‌میلیونی ملت ایران در انتخابات که تکریم جهانیان را در پی داشت، بغض دشمنان ما را برانگیخت؛ به‌گونه‌ای که با تدارک حملات تروریستی به مرقد حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی، تلاش کردند با تضعیف امنیت کشور، آن مشارکت عظیم را کمرنگ جلوه دهند ولی موفقیت بزرگ سپاه در عملیات موشکی علیه تروریست‌ها که در کمال دقت، سرعت و قدرت انجام شد. عملیات موشکی سپاه، از یک‌سو موجب اعجاب تحلیلگران و مسرت جهانیان شد و از سوی دیگر، دشمنان ما حتی آمریکا و اسرائیل را از هر نوع محکومیت لفظی علیه ایران بازداشت؛ ضمن آن که موج عظیمی از شادمانی در دلهای ملت ایران به وجود آورد.

با این حال متأسفانه در پی جنجال‌های چند روز اخیر، مشارکت عظیم مردم در انتخابات و نیز اقتدار ملت ما، تحت‌الشعاع قرار گرفت. گویی دست‌هایی در کار است که همزمان با افزایش تحریمها وتهدیدات، چنین القاکنند که تفرقه و تشتُّت، کشور را فرا گرفته است.

ماجرای جدید

ماجرا از دو قطبی سازی جامعه و اینکه مردم به چه فکری رأی داده و به چه فکری رأی نداده‌اند، آغاز شد و سپس با اظهارات ناسنجیده پیرامون موضوع امامت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) و پس‌ازآن، «دولت با تفنگ» و تأخیر در تأیید اقدام شجاعانه و بهنگام سپاه، ادامه یافت و سرانجام دو جنجال رسانه‌ای ناشی از توهین به ریاست جمهوری آن هم در راهپیمایی روز جهانی قدس و حملۀ گسترده رسانه‌ای به مداح اهل‌بیت، نه‌فقط موفقیت‌های بزرگ و بی‌نظیر مشارکت میلیونی مردم در انتخابات و نیز اقتدار موشکی را کمرنگ کرد، بلکه وحدت کشور را در آستانه تهدید قرارداد.

اقدام ناپسند توهین به رئیس‌جمهور محترم اگرچه از سوی همه جریانات سیاسی به‌ویژه اصولگرایان و نیروهای انقلاب، محکوم شد ولی به یک جنجال رسانه‌ای مبدل گشت که با بیانات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر که همچون همیشه، فصل الخطاب و پایان‌بخش این‌گونه مسائل در کشور است، خاتمه یافت. ساعتی نگذشته بود که جنجالی دیگر با حمله به مداح اهل‌بیت آغاز شد، در حالی که برنامه مداح مذکور، قبل از خطبه های مقام معظم رهبری اجرا شده و حتی اگر در محتوای اشعار قرائت شده توسط ایشان تعریضی وجود داشت، با ایراد خطبه‌ها و اظهارات فصل‌الخطاب مقام معظم رهبری، نباید جنجالی جدید با حمله به مداح مراسم، آغاز می شد. در هر صورت، تکرار هیاهوها و جنجال‌های رسانه‌ای نگرانی‌هایی را به‌وجود آورده است: «آیا بی توجهی به امر فصل الخطاب نظام به فتنه جدیدی منجر نمی شود؟ آیا قرار است چنین جنجال‌های زنجیره‌ای، استمرار یابد؟ آیا این‌گونه حرکت‌ها، روش جدیدی برای به هم زدن اوضاع کشور ویا فرار از پاسخگو یی نیست؟

چه این گونه جنجال‌ها، حساب شده و طراحی شده وچه ادامه مبارزات انتخاباتی باشد، می تواندمورد سوءاستفاده دشمن قرار گیرد و به فتنه‌ای جدید تبدیل گردد که به حیثیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و ملت ما آسیب جدی وارد سازد. همه باید هوشیار باشیم. اولاً درچنین شرایطی باید به فصل الخطاب نظام مراجعه کرد. ثانیا انتخابات را پایان‌یافته بدانیم تا مردم ما از نتیجه انتخابات، بهره‌مند گردند، دولت به وعده‌های اشتغال، تولید و رفع محرومیت‌ها عمل کند و دیگران هم در تحقق شعار سال، همکاری کنند. ثالثا ادامه جنجال‌هایی از این قبیل، هم اخلاق را مخدوش می‌سازد و هم رعایت حقوق شهروندی رادر نقددولتمردان هزینه‌ساز می‌کند و مهم‌تر از همه این که باید در شرایط تحریم‌های اقتصادی جدید و تهدیدات منطقه‌ای، دشمن را نا امید کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر