کد خبر: 24433
A

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر روحانی اولین نفری بود که در نخستین مجلس شورای اسلامی علیه بنی صدر موضع گرفت و از طرفداران جدی شهید بهشتی در آن زمان به حساب می آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مصطفی کواکبیان روز شنبه در جمع اعضای حزب مردم سالاری نیشابور افزود: بر اساس تفکر شهید بهشتی، حزب به عنوان معبد به حساب می آید و افراد هر لحظه ای که برای مردم در حزب فعالیت می کنند نوعی عبادت به حساب می آید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون احزاب در کشور جا نیفتاده اند، خاطر نشان کرد: چون احزاب در کشور فعال نیستند امروز عنوان می شود که باید چند زن و حداقل یک نفر از اهل سنت در کابینه دولت حضور داشته باشند.

کواکبیان با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای غربی حزب دارای جایگاهی بسیار ارزشمند است، خاطر نشان کرد: در بحث احزاب دچار مشکلات بسیار زیادی هستیم و نتیجه آن لیستی است که در تهران برای شورای شهر بسته شده و همه ناراحت هستند.

وی با بیان اینکه می توانستیم لیست بهتری را برای شورای شهر تهران آماده کنیم، اظهار کرد: لیست امید تهران به تنهایی رای نیاورده بلکه حمایت رئیس دولت اصلاحات باعث شده که این لیست بتواند رای بیاورد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تا کی رئیس دولت اصلاحات باید برای رای آوری لیست های مختلف هزینه کند و در این زمینه احزاب نتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
عضو شورای مرکزی خانه احزاب کشور اظهار کرد: مردم دارای هر صلیقه ای هستند باید وارد احزاب شوند و فعالیت خود را به صورت جدی در احزاب دنبال کنند.

کواکبیان یادآور شد: بعد از گذشته 40 سال، تعریف رجل سیاسی هنوز مشخص نیست و معلوم نیست که منظور قانون از مدیر و مدبر چه کسی است؟تلاش کردیم در مجلس شورای اسلامی که نواقص قانون انتخابات رفع گردد ولیکن از طرف شورای نگهبان اشکالاتی مطرح شده و این طرح به سرانجام نرسید.

وی اظهارکرد: یکی از مصادیق اصلی رجل سیاسی فعالات احزاب مختلف هستند و بر اساس دیدگاه من شامل بانوان نیز می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری دارای سه شاخص مشارکت حداکثری، امنیت و رقابت بود، که در نوع خود منحصر به فرد به حساب می آید.

کواکبیان یادآور شد: در انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از نهادها، حوزه های علمیه، مساجد دست به دست یکدیگر دادند تا شخص دیگری غیر از روحانی رئیس جمهور شود.

وی به دیدار روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: در دیدار با آقای رئیسی گفتم، حال که انتخابات تمام شده مردم انتظار دارند که همه برای حل مشکلات مردم تلاش کنند، بهتر است در خصوص برخی از رفتارها به صورت صریح موضع گیری شود، برای مثال روز قدس که مظهر وحدت ملت است به رئیس جمهور کشور توهین می شود ودر روز عید سعید فطر کام مردم را تلخ می کنند.

وی خاطر نشان کرد: ستاد برگزاری نماز عید فطر اعلام کرد که از محتوای اشعار خبر نداشتیم و این موضوع بسیار بد است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضاففه کرد: خوشبختانه انتخابات به خوبی به پایان رسیده و اکنون همه باید از منویات رهبری باید تبعیت کنند از دولت فعلی حمایت شود.

وی با اشاره به اینکه تقسیم بندی رای حلال و حرام بسیار اشتباه بود، اظهار کرد: هرکس بر اساس هر دیدگاهی که رایی را به دورن صندوق انداخته بسیار ارزشمند است.

دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: مجلس شورای اسلامی به تحریم های مجلس سنای آمریکا پاسخ خواهد داد. نیشابور یکی از شهرستان های 28 گانه خراسان رضوی است که مرکز آن در فاصله 122 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر