کد خبر: 24498
A
رئیس و عضو فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران در گفتگو با دیده بان ایران؛

احمد حکیمی پور ضمن اشاره به قاچاق کودکان بیان کرد: نابرابری های اجتماعی سبب به وجود آمدن چنین شرایطی در سطح کلانشهر های امروزی است.

دیده بان ایران_ سپیده اجلالی: روز گذشته فاطمه دانشور در گفتگو با خبرگزاری فارس، به موضوع  "قاچاق کودک" در محله هرندی تهران اشاره ، و اظهار کرد: در بسیاری از موارد در این محله، کودکان ناپدید می‌شوند و اعضای بدن آنها قاچاق می‌شود و بعد از مدت‌ها جسد برخی از آنها در بیابان‌ها بدون کلیه و چشم رها می شود. به علاوه، والدین این کودکان، نسبت به نبود و گم شدن فرزندانشان بی تفاوت هستند. 

به گفته وی، والدین این کودکان اکثراً در دامن اعتیاد گرفتار هستند و برای تامین مخارج زندگانی خود، کودکان خود را برای کار اجاره می دهند و زمانی که از آنها خبری نمیشود، والدینشان معتقدند فرزندانشان کارشان به طول انجامیده است و بالاخره به خانه باز می گردند.

اظهارات جنجالی که بلافاصله با واکنش های بسیاری مواجه شد تا جاییکه ساعتی پس از انتشار این گفت و گو، عضو شورای شهر ضمن تکذیب اجباریِ برخی از اظهاراتش گفت: «خبرنگار فارس سخنانم را تحریف کرده است.»

این در حالی است که محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس صبح امروز ضمن تایید خبر فاطمه دانشور گفت: «متاسفانه اجاره و قاچاق اعضای کودکان به ویژه در بین خانواده‌های معتاد وجود دارد، از این رو در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تکلیف این افراد از حیث قانونی مشخص می‌شود.»

****عضو شورای شهر: اطلاع دقیقی ندارم

 احمد حکیمی پور، عضو رئیس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران، در همین رابطه و حواشی مربوط به انتشار خبر قاچاق اعضای بدون کودکان، به خبرنگار دیده بان ایران گفت: این پدیده مختص کشور ما نیست و به عنوان یکی از آسیب های جدی اجتماعی در کشورهای جهان سوم  شناخته می شود.

وی همچنین ضمن اظهار بی اطلاعی از موضوع قاچاق کودکان در محله هرندی تهران تصریح کرد: در خصوص این نوع  از معضلات اجتماعی بارها سمینارها و جلسه هایی برگزار شده است اما کنترل این نوع آسیب ها، نیازمند اجرای عدالت اجتماعی در سطح جامعه و کلانشهرها و پرکردن شکاف های حاکم در جامعه است.\

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر