کد خبر: 26177
A

دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی و یکی از نمایندگان پیشین مجلس در رابطه با کابینه دوازدهم اظهاراتی ارائه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ الهام امین زاده اظهار کرد: چنانچه از افرادی که در خط امام و آرمان های انقلاب هستند و از کارآمدی و شایستگی لازم هم بهره مند هستند در کابینه استفاده شود قطعا همدلی هم وجود خواهد داشت و جدای از گرایش های سیاسی اگر گرایش افراد خدمت باشد یقینا همدلی وجود خواهد داشت چرا که همه به فکر کشور هستند.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم با وزرایی در ارتباط بودیم که شاید به لحاظ گرایش سیاسی مشترک نبودیم اما به دلیل این که هدف "خدمت کردن" بود همدلی بسیار زیادی وجود داشت.

امین زاده تصریح کرد: کشور ما فرصت آزمون و خطا ندارد تا از نیروهای تازه کار یا حاشیه دار استفاده کنیم که برای دولت هزینه بسازند.

وی در مورد تغییرات کابینه دوازدهم نسبت به کابینه یازدهم عنوان کرد: آقای روحانی در این زمینه تصمیم گیرنده هستند و همچنین بعضی از اعضای کابینه خودشان تصمیم به خروج از کابینه گرفته اند و این که چه گزینه هایی خارج می شوند هنوز قطعی نشده است، دولت تا روز جمعه در این زمینه فرصت دارد و چه بسا تصمیماتی که تاکنون گرفته شده تغییر یابد.

 هیات دولت شرکت سهامی نیست

جواد آرین‌منش اظهار کرد: طبق قانون اساسی پس از مقام معظم رهبری، رییس‌جمهور عالی‌ترین مقام رسمی کشور بوده و مسئولیت‌های بسیار سنگینی بر دوش رییس‌جمهور گذاشته شده است.

وی ادامه داد: رییس‌جمهور مسئولیت خطیر اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد که در قانون اساسی به این مسئولیت‌ها در اصول مختلف اشاره شده به طور مثال در اصل سوم دولت موظف شده در جهت ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی، بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی، تحقق آموزش و پرورش رایگان، تقویت روح ابتکار در زمینه‌های گوناگون،‌ گسترش آزادی‌های سیاسی و اجتماعی مردم و ... تلاش کند.

این فعال سیاسی اصولگرا با ذکر وظایف دیگر رییس‌جمهور که در قانون اساسی مشخص شده، تصریح کرد: تعیین وزرا برای تحقق اهدافی که در قانون اساسی آمده نیز بر عهده رییس‌جمهور است و وزرایی باید انتخاب شوند که بتوانند این اهداف را محقق سازند.

وی تاکید کرد: وزارت جای آزمون و خطا و تمرین مدیریت و جای سخنرانی و نظریه‌پردازی نیست بلکه جای خدمت بی‌منت و تلاش شبانه‌روزی برای مردم است. وزیر باید در برابر مسئولیت خود پاسخگو باشد و با تدبیر عمل کند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت جدید در شرایطی روی کار می‌آید که با انبوهی از مشکلات مواجه هستیم و رییس‌جمهور باید در انتخاب کابینه دقت لازم را داشته باشد در عین حال تحت تاثیر فشارها و سهم‌خواهی‌ها قرار نگیرد چرا که کابینه و هیات دولت شرکت سهامی نیست.- ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر