کد خبر: 26342
A

علی اصغر یوسف‌نژاد گفت‌: ‌ طبق قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای زمان آغاز به کارشورا‌ها ۱۲ شهریور پیش بینی شده بود. اما مجلس اخیرا اصلاحیه در این قانون داشت که شروع به کار شورا‌ها ۱۴ مرداد مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه قانون اصلاح قانون انتخابات شورا‌ها پس از تایید شورای نگهبان مراحل نهایی خود را می‌گذراند، گفت که عملا اصلاحیه این قانون به شوراهای فعلی نمی‌رسد و به نظر می‌رسد زمان آغاز به کار دوره پنجم شورای شهر و روستا بر اساس قانون قبلی ۱۲ شهریور ماه خواهد بود. 

علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کر د: ‌ طبق قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای زمان آغاز به کارشورا‌ها ۱۲ شهریور پیش بینی شده بود. اما مجلس اخیرا اصلاحیه در این قانون داشت که شروع به کار شورا‌ها ۱۴ مرداد مصوب شد. 

وی افزود: درحالا حاضر اصلاحیه قانون انتخابات شورا‌ها از سوی شورای نگهبان تایید شده اما پس از تایید شورا قانون باید به مجلس ابلاغ شود و مجلس در نامه‌ای به دولت ابلاغ کند و دولت نیز باید ظرف سه روز آن را در روزنامه رسمی به چاپ برساند و پس از چاپ در روزنامه رسمی قانون پس از دو هفته قابلیت اجرایی خواهد داشت. 

این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه قانون عطف به ماسبق نمی‌شود و اصلاحیه قانون شورا‌ها نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند به نظر می‌رسد عملا شروع به کار ۱۴ مرداد نخواهد بود و قانون قبلی که زمان آغاز به کار را ۱۲ شهریور پیش بینی کرده اجرا شود. 

یوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از اعضای شورا‌ها سردرگم هستند و هنوز مراجع رسمی مثل دولت پاسخ نداده‌اند که زمان آغاز به کار ۱۲ شهریور و ۱۴ مرداد است اما نهایتا چون اصلاحیه قانون مراحل نهایی خود را برای اجرا طی می‌کند و هنوز در روزنامه رسمی چاپ نشده عملا بیش از دو هفته به طول می‌انجامد زمان آغاز به کار شورا‌ها ۱۲ شهریور خواهد بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر