کد خبر: 26561
A

محمد مهدی اسلامی با تأیید سخن محمدنبی حبیبی که وجود اختلاف در یک حزب سیاسی را طبیعی دانست، گفت: همانطور که ایشان بیان کردند، ما برای برون رفت از اختلافات راه حل مشخص داریم و رجحان خرد جمعی بر خرد فردی و اقناع اقلیت توسط اکثریت اصلی‌ترین مفاهیم مورد اتکای حزب موتلفه اسلامی در این مسیر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی برداشت برخی رسانه‌ها از سخنان حبیبی که اختلاف مذکور را اختلاف شخص میرسلیم با حزب تلقی کردند، را نادرست دانست و افزود: جناب آقای میرسلیم در انتخابات خود را ملزم به مصوبات شورای مرکزی دانست و هیچ گاه نظر فردی را بر نظر اکثریت مقدم نکرد.

اسلامی فضاسازی برخی رسانه ها که مدعی شکاف نسلی در حزب شده بودند را نادرست دانست و افزود: در مباحثی که اکثریت و اقلیت در شورای مرکزی شکل می گیرد، همواره شاهد طیف گوناگون سنی اعضا هستیم.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: نظر مرحوم عسگراولادی به عنوان چهره ای که صاحب کرسی نمایندگی ولی فقیه بود، ضرورت تشکیل اقلیت و اکثریت در حزب برای رشد بود و او خود بارها به تقویت اقلیت می پرداخت تا مسیر تضارب آرا در حزب باز بماند. لذا بر خلاف برخی برداشت ها، اختلاف نظر در حزب امری جدید نیست و همواره مسیر کمال را پیش روی ما قرار داده است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر