کد خبر: 26566
A

استاندار تهران با انتقاد از افتتاح زودهنگام خط 8 مترو گفت: آقایان چه عجله ای در افتتاح پروژه ای داشتند که نمی توان آن را به بهره برداری رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ سیدحسین هاشمی روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار در محل استانداری تهران برگزار شد گفت: درخصوص خط هفت مترو و مشکلات این خط نیز طی نامه ای خواستیم که این خط افتتاح نشود، اما افتتاح شد.

در پاسخ به سئوال مبنی براینکه چه نمره ای به عملکرد دستگاه های اجرایی استان تهران در دولت یازدهم می دهید، گفت: 15 دستگاه اجرایی استان تهران در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، رتبه ممتاز ملی(اول تا سوم) کسب کردند که این مهم قابل تقدیر و ارزشمند است.

هاشمی گفت: استان تهران در بخش کشاورزی موفق به کسب رتبه نخست کشور شد که این عنوان بسیار با ارزش است و برای خود من نیز با توجه به خشکسالی اخیر جای تحسین دارد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای دستگاه های اجرایی استان تهران در بخش آب و برق نیز قابل توجه است، گفت: در مدیریت آب شرب به لحاظ کیفیت، کمیت منابع و اصلاح الگوی مصرف بسیار درخشان عمل شد چرا که در ابتدای کار دولت یازدهم با کمبود 50 میلیون مترمکعبی آب در شرق و جنوب تهران مواجه بودیم اما برغم به افزایش جمعیت یک میلیون و 500 هزاری نفری استان نسبت به سال 92، شاهد کاهش مصرف 1.2 درصدی هستیم.

استاندار تهران به مشکلات فاضلاب استان نیز اشاره کرد و گفت: در ابتدای کار دولت یازدهم یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب فاضلاب در سطح استان داشتیم اما امروز بیش از 90درصد این مشکل رفع شده است.

به گفته وی، وزارت نیرو در دولت یازدهم 41 طرح و پروژه تصفیه کننده فاضلاب در کشور اجرا کرد که 10 پروژه آن در استان تهران اجرا شده که این نیز موفقیتی دیگر برای استان محسوب می شود.

هاشمی به تلاش های صورت گرفته در بخش برق استان نیز اشاره و گفت: در این بخش نیز با توجه عمر 25 ساله و مستهلک بودن سیستم و تجهیزات، در بخش نگهداری و نوسازی موفق عمل شد.

 شهرستانهای استان تهران در دولت دوازدهم هویت یافتند

استاندار تهران در بخش دیگر سخنان خود به مشکلات استان در ابتدای دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: در سال 92 شهرستانهای استان هویت نداشتند و در واقع این مناطق در سایه نام تهران مغفول مانده بودند در حالی که برخی از این شهرستانها بیش از برخی استان های کشور جمعیت داشتند.

هاشمی ادامه داد: «تعامل، همکاری و اعتماد» شعار مدیریت اجرایی استان تهران برای رفع مشکلات بود چراکه برای رفع مشکلات استان نیاز به اتحاد رویه و وحدت بین دستگاه های مسئول بود.

وی به اقدامات انجام شده در بخش سلامت و بهداشت در سطح استان اشاره کرد و گفت: در ابتدای کار دولت یازدهم برخی شهرستانهای تهران حتی یک تخت بیمارستانی نیز نداشتند اما امروز در تمامی شهرستانهای استان یا بیمارستان راه اندازی شده و یا در حال تکمیل و بهره برداری است.

 تزریق بنزین یورو 4 موجب بهبود هوای پایتخت شد

به گفته استاندار تهران، از دیگر اقدامات دولت یازدهم برای کاهش آلودگی هوای تهران، توزیع بنزین یورو 4 بود که منجر به کاهش تعداد روزهای آلوده و افزایش روزهای پاک و سالم نسبت به گذشته شده است.

هاشمی وضع امنیت در سطح استان تهران به ویژه پایتخت را مطلوب دانست و گفت: با تلاش های صورت گرفته تمامی تجمعات و نشست های مرتبط با تشکل های سیاسی دارای مجوز رسمی در دولت یازدهم، بدون هیچ مشکلی برگزار شد.

استاندار تهران با اشاره به تلاش های صورت گرفته در زمینه صنعت و ساماندهی صنایع سطح استان نیز گفت: ساماندهی صنایع و احداث شهرک های صنعتی با سرعت تمام در حال عملیاتی شدن است و تلاش می کنیم تا پایان دولت دوازدهم انجام شود.

وی به وحدتی که در میان مسئولان استان تهران برای حل مشکلات ایجاد شده تاکید کرد: در زمینه حمل و نقل نیز قطار حومه ای برای جابجایی مسافران به پایتخت هر چه سریعتر در حال انجام است تا تردد جاده ای کاهش یابد.

استاندار تهران در پاسخ به سئوالی در خصوص مسکن مهر استان نیز گفت: مشکل این پروژه فقط در شهرستان پردیس است که با کمک معاونت عمرانی استانداری و فرمانداری شهرستان این معضل به زودی حل می شود.

به گفته وی زمان تحویل عمده پروژه های مسکن مهر استان تهران، پایان شهریور امسال است و امید است که تمامی این پروژه ها تا پایان سال 96 به متقاضیان تحویل داده شود.

استاندار تهران در بخش دیگر این نشست به جلسه خود با منتخبان شورای پنجم شهر تهران اشاره کرد و گفت: استانداری، شهرداری و شورای شهر سه ضلع یک مثلث برای رفع مشکلات تهران هتند که هم صدایی آنها در توسعه و حرکت به سوی آبادانی یقینا به نفع مردم است.

هاشمی در زمینه جمع آوری متکدیان از سطح شهر نیز به وجود خلاهای قانونی اشاره کرد و گفت: با شهرداری، قوه قضاییه و فرمانداری در حال مذاکره هستیم تا جمع آوری روزانه متکدیان انجام می شود.

وی در مورد جمع آوری معتادان متجاهر نیز اظهار کرد: در دولت یازدهم برای جمع آوری و اسکان هشت هزار و 500 معتاد در کمپ های تهران ظرفیت ایجاد شده است.

 خبرنگار، آئینه تمام نمای جامعه است

استاندار تهران همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی گفت: خبرنگاران آئینه تمام نمای جامعه و تسهیل کننده روابط بین مردم و مسئولان هستند.

هاشمی خطاب به خبرنگاران گفت: باید با نقدها و گزارشات واقعی یاری دهنده دولت در خدمت به ملت باشید چرا که هم نقد و چه اصلاح موجب پیشرفت کشور می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر