کد خبر: 28326
A

پس از آزادسازی دیرالزور یکی از فرماندهان میدانی حزب‌الله برای اولین بار در تاریخ این حزب در برابر چشم رسانه‌ها حاضر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، الحاج ابومصطفی، یکی از فرماندهان نظامی حزب الله پس از آزادسازی شهر دیرالزور در سوریه برای اولین بار در تاریخ حزب در شبکه خبری المیادین حضور یافت و این برخلاف سیاست‌های سابق حزب الله است که همواره بر دور ماندن فرماندهان نظامی و حتی نیروهایش از رسانه‌ها تاکید داشت.

الحاج ابومصطفی پس از آنکه نیروهایش با همکاری ارتش سوریه فرودگاه نظامی دیرالزور واقع در شمال شرق سوریه را به محاصره خود درآوردند، مصاحبه‌ای با این شبکه خبری داشت و تصریح کرد که این حضور بی‌سابقه در یک رسانه به دستور سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان پس از شکسته شدن محاصره فرودگاه دیرالزور بوده و طبق گفته نصرالله این پیروزی باید به شکل کامل و با تمامی ارکان محور مقاومت به نمایش گذاشته شود.

این فرمانده میدانی حزب‌الله افزود: ما در تمامی خاک سوریه حضور داریم. اکنون این مرحله و شرایط می‌طلبد که ما به صورت آشکارا حضور داشته باشیم و اگر در شرایط بعدی و یا در دیگر مناطق شرایط بطلبد که حضور ما غیرعلنی باشد، همین گونه خواهد شد.

ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمانش روز شنبه موفق به پیشروی از چندین محور به سوی فرودگاه دیرالزور و درهم شکستن محاصره سه ساله آن توسط داعش شدند، همچنین آنها محاصره سه شهر واقع در اطراف این فرودگاه را نیز درهم شکسته و اعلام کردند که پیشروی‌شان برای آزادسازی کامل استان دیرالزور که بزرگترین استان در شرق سوریه است، ادامه دارد.

ابومصطفی در ادامه تاکید کرد: نیروهای محاصره شده در داخل فرودگاه هر روز هدف حملات شدیدی از سوی داعش قرار داشتند و گرچه تمامی قوا در این فرودگاه بودند اما نمی‌توانستند در هیچ یک از محورها پیشروی کنند. اگر مقاومت تشکیلات مقاومت در داخل فرودگاه و دلاوری‌های نیروهای محاصره شده ارتش سوریه برای درهم شکستن محاصره نبود، این پیروزی محقق نمی‌شد.

وی در ادامه فاش کرد: ۶۰۰۰ غیرنظامی به همراه گارد حفاظتی فرودگاه در محاصره بودند و اتاق‌ عملیاتی که در داخل فرودگاه با حضور همه طرف‌های هم پیمان تشکیل شد، مسؤولیت حفاظت از این غیرنظامیان و فراهم کردن نیازهای اساسی آنها را بر عهده داشت.

این فرمانده میدانی حزب‌الله در عملیات آزادسازی دیرالزور در پایان از خردورزی رهبری سوریه تقدیر کرده و تعهد داد که این عملیات تا پیروزی نهایی بر داعش ادامه خواهد داشت.

منبع:ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر