کد خبر: 29594
A

معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی، جلال طالبانی رییس جمهور سابق عراق را شخصیتی ملی و مورد احترام در صحنه سیاسی این کشور توصیف کرد و درگذشت وی را به دولت و ملت عراق تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان  ایران، متن پیام دکتر اسحاق جهانگیری بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت تأسف برانگیز مبارز و سیاستمدار نام آشنا جناب آقای جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق را به دولت و ملت آن کشور به ویژه خانواده محترم و علاقمندان ایشان تسلیت می گویم.

نقش تأثیرگذار و کم نظیر مرحوم آقای طالبانی در حفظ و گسترش یکپارچگی اجتماعی و سرزمینی عراق در همه تحولات گسترده و پیچیده نیم قرن اخیر این کشور به خصوص در دوران سخت مبارزه با رژیم دیکتاتوری صدام و نیز در دوران استقرار نظام مردمی و جمهوری عراق در جایگاه نخستین رئیس جمهور این کشور بر کسی پوشیده نیست. مشی تعاملی و ارتباط خوب و صمیمانه آن مرحوم با گروه ها، جریان ها، اقوام و طوایف مختلف عراق از وی شخصیتی ملی و مورد احترام در صحنه سیاسی این کشور ساخته بود که جای خالی ایشان بیش از پیش احساس می شود.

تلاش‌های ارزشمند مرحوم آقای جلال طالبانی در مسیر توسعه روابط و مناسبات میان دو کشور برادر ایران و عراق در خاطره ملت ایران ماندگار خواهد ماند و امیدواریم کماکان شاهد استمرار روند رو به گسترش روابط دوجانبه ایران و عراق باشیم.

از خداوند بزرگ برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای خانواده، بستگان و دوستداران ایشان صبر و اجر مسألت دارم.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر