کد خبر: 29596
A
روحانی در نشست خبری با اردوغان:

رئیس‌جمهور تاکید کرد: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مسلمان، دوست و قدرتمند در منطقه، امروز لنگر ثبات در منطقه حساس خاورمیانه هستند.

به گزارش پایگاه خبرری تحلیلی دیده بان ایران، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در نشست خبری مشترک با همتای ترک خود گفت: از حضور رئیس‌جمهور محترم ترکیه، آقای اردوغان برای پاسخ مثبت اینجانب برای سفر به تهران و تشکیل چهارمین شورای عالی راهبردی دو کشور تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مسلمان، دوست و قدرتمند در منطقه، امروز لنگر ثبات در منطقه حساس خاورمیانه هستند، اظهار داشت: ظرف سال‌های اخیر روابط دو کشور در زمینه‌های سیاسی منطقه‌ای فرهنگی و اقتصادی روز به روز در حال توسعه بوده است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به رایزنی‌های خود و اردوغان تصریح کرد: در جلسه خصوصی امروز با رئیس‌جمهور ترکیه و همچنین در جلسه مشترک همکاری‌های راهبردی در خصوص توسعه روابط اقتصادی دو کشور تصمیمات مهمی اتخاذ شد. توسعه روابط بانکی دو کشور و تجارت با پول ملی دو کشور از تصمیمات مهم امروز بود.

روحانی افزود: مقرر شد تصمیمات امروز برای توسعه بانکی تا پایان هفته آینده نهایی شود. رفت و آمدها و ترانزیت کالا میان دو کشور در سه نقطه مهم مرزی صورت می‌گیرد که برای تسهیل در زمینه معابرها و مسائل گمرگی، تصمیم گرفتیم هر سه مرز به صورت ۲۴ ساعته به کارشان ادامه ‌دهند.

وی یادآور شد: دو مرز از فردا به صورت ۲۴ ساعته کارشان را آغاز می‌کنند و یک مرز که در حال انجام کارهای ساختمانی است، با اتمام کارش به صورت ۲۴ ساعته به کارش ادامه می‌دهد. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر