کد خبر: 29788
A

دولت عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد، تلاش خواهد کرد، شبکه تلفن همراه اقلیم را که مقر آن در کردستان عراق است تحت کنترل خود درآورده و مقر شرکت را به بغداد منتقل کند.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران به نقل از شبکه سومریه نیوز، این تصمیم در جریان نشست شورای وزارتی امنیت ملی عراق در چارچوب تدابیر لحاظ شده علیه دولت اقلیم کردستان عراق گرفته شد.

دفتر نخست وزیری عراق خاطرنشان کرد، این نشست به ریاست حیدر العبادی برگزار شد و شورا تصمیمات قبلی صادر شده از سوی شورای وزارتی درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق را بررسی کرد و به علاوه تصمیمات جدیدی برای احیای جایگاه دولت فدرال بر اقلیم و مناطق مورد مناقشه اتخاذ کرد.

این شورا تاکید کرد: این تدابیر به منزله مجازات نبوده و علیه هیچ شهروند کرد نیست بلکه به نفع آنهاست.

در بیانیه شورای امنیت ملی عراق آمده است، شورا درخواست دادستان کل برای تحت پیگرد قرار دادن کارمندان دولت که از ساکنان اقلیم هستند و به همه‌پرسی استقلال رای دادند را بررسی کرد و لیستی شامل اسامی متهمان وجود دارد که تدابیر حقوقی در حق آنها لحاظ خواهد شد.

براساس این بیانیه، شورا همچنین تدابیر لحاظ شده از سوی تیم استرداد اموال عراقی برای پیگیری حساب‌های بانکی اقلیم کردستان و حساب‌های بانکی مسؤولان اقلیم از جمله کسانی که سود حاصل از صادرات نفت در حساب‌های‌شان واریز می‌شود را بررسی کرد. کمیته تشکیل شده به این منظور گزارشی در این خصوص ارائه کرد که شامل تصمیماتی به استرداد اموال عراق و مواخذه فاسدان کمک خواهد کرد.

شورای وزارتی امنیت ملی در این نشست همچنین پیروزی‌های نیروهای مسلح و نزدیک‌ شدن نیروها به آزادی کامل کشور را تبریک گفت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر