کد خبر: 30034
A

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: توقع‌مان از دستگاه‌ها این است که از همین نیروهای جوان و خانم‌هایی که دارای تجارب لازم برای مدیریت در دستگاه‌های اجرایی هستند، استفاده کنند.

دیده بان ایران: جمشید انصاری در گفت و گویی  در پاسخ به این سئوال که اگر وعده رئیس‌جمهور برای انتخاب جوانان و زنان جهت حضور در پست‎های مدیریتی در وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی نیاز به مجوز استخدامی داشته باشد، سازمان اداری و استخدامی چه را رویکردی را دنبال خواهد کرد تا جوانان شایسته ای در این جایگاه ها قرار بگیرند؟، گفت: مجموعه دولت به اندازه کافی نیروهای جوان و خانم با تجربه لازم برای مدیریت دارد.

وی افزود: اولین مرحله توقع‎مان از دستگاه ها این است که از همین نیروهای جوان و خانم هایی که دارای تجارب لازم برای مدیریت در دستگاه های اجرایی هستند، استفاده کنند. حرکت خوبی شروع شده، آمارهایی که داریم حاکی از افزایش انتصاب زنان، جوانان به مسئولیت های مدیریت است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در پاسخ به اینکه آیا انتصاب زنان و جوانان به مناصب مدیریتی در سطح معاون یا مدیرکل خواهد بود؟، گفت: انتصاب زنان در تمام سطوح توصیه شده است. ما این درخواست را در سطوح مدیریتی به صورت عام گفتیم و قطعا آمارش را به اطلاع مردم می رسانیم.

وی در پاسخ به این سئوال که چه کار خواهید کرد تا جوان گرایی در سطوح مدیریت به انتصاب آقازاده‎ها تبدیل نشود؟؛ یادآور شد: اینها بحث های روزنامه ای است، در نظام اداری ضوابط حاکم است.

معاون رئیس جمهور درباره آخرین وضعیت رسیدگی به موضوع مدیران دو تابعیتی و اینکه چه بررسی‌ای خواهد شد تا مواردی همچون دری اصفهانی دیگر اتفاق نیفتد؟، گفت: از نظر ما مسئولیت این کار با وزارت اطلاعات است. وزارت اطلاعات موردی را به ما اعلام نکرده است.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر