کد خبر: 31074
A

رئیس جمهور فرانسه آنچه که قاطعیت در برابر برنامه موشکی و اقدامات منطقه ای ایران خواند، را مهم توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از ای بی سی  امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با روزنامه الاتحاد امارات، بر قاطعیت در برابر اقدامات ایران در منطقه و برنامه موشک های بالستیک این کشور تاکید کرد.

مکرون که برای بیست و چهار ساعت به امارات عربی متحده سفر کرده بود گفت: بسیار مهم است که در برابر فعالیت های منطقه ای و برنامه های بالستیکی ایران با قاطعیت برخورد کرد. این نخستین سفر مکرون به غرب آسیا به عنوان رئیس جمهور فرانسه بود.

وی در سخنان خود گفت ما بیش از هر زمان دیگری به منطقه ای باثبات و بازیگران منطقه‌ای مسئول نیازمندیم که برای ثبات خاورمیانه کار می کنند. باز کردن جبهه ای دیگر، تنها تنش ها را افزایش می دهد و این منطقه را بی ثبات تر می کند.

همچنین شبکه تلویزیونی الحدث به نقل از رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد ممکن است به دلیل فعالیت های موشکی ایران، تحریم هایی علیه این کشور اعمال شود.

رئیس جمهور فرانسه مدعی شد با توجه به شرایط منطقه به نظر می رسد امضای توافقنامه هسته ای با ایران، کافی نبود.

امانوئل مکرون که در کنفرانسی مطبوعاتی در دبی سخن می گفت با بیان این مطلب افزود البته این سخن به معنی بازنگری در این توافقنامه یا لغو آن نیست. باید درباره فعالیت های موشکی ایران، مذاکراتی آغاز شود، ضروری است درباره فعالیت های موشکی ایران، تعاملی وجود داشته باشد، ضمن اینکه اگر شرایط ایجاب کند، امکان تحمیل تحریم هایی علیه این کشور وجود دارد.

مکرون گفت: فرانسه راهبردی را اتخاذ خواهد کرد که به تکمیل توافقنامه هسته ای، که ما خواستار حفظ آن هستیم، می انجامد، این راهبرد با آغاز مذاکرات درباره موشک های بالستیک ایران، راهبرد منطقه ای این کشور و تلاش برای همراه کردن هر چه بیشتر شرکا با مواضع ما، عملی خواهد شد، همچنین تلاش خواهم کرد رضایت هر آنکس را که به تجدید نظر در توافقنامه هسته ای تمایل دارد جلب کنم.

وی ادامه داد: من این کار را آغاز کردم، سعی خواهم کرد رضایت دولت آمریکا را در این زمینه جلب کنم. کنگره آمریکا در هفته های آینده مسئولیت بزرگی را بر دوش دارد. همچنین برای جلب رضایت عربستان نیز تلاش خواهم کرد. پس از همین کنفرانس خبری، در سفری دو ساعته به عربستان می روم تا نشستی با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور داشته باشم.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر