کد خبر: 31107
A

نایب رئیس کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس گفت: اتحاد و انسجام و انتقال تفکر شیعه و هم چنین معرفی حرکت و نهضت امام حسین(ع) - که هرچه بیشتر به نقاط مختلف دنیا منتقل شود و مردم با این تفکر آشنا شوند نقش اساسی در توسعه تفکر شیعه دارد - خوشبختانه با حضور مردم در پیاده روی اربعین رخ می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، پروانه مافی اظهار داشت: پیاده روی اربعین یک مسئله حماسی، معنوی و انقلابی است. در روایات و احادیث معتبری که در فرهنگ شیعه وجود دارد ازاین امر به عنوان مستحب موکد یاد شده است و شیعیان نیز به آن عمل کرده‌اند. این حرکت در سال های گذشته بیشتر دربین مردم عراق و عرب های شیعه رایج بود ولی خوشبختانه در سال های اخیر این توفیق نصیب ایرانیان نیز شده است و شاهد هستیم جمعیت کثیری از نقاط مختلف کشور در بین زوار سید الشهدا حضور پررنگ و موثری دارند.

وی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین از جنبه‌های مختلف از جمله به منظور توسعه تفکرشیعی و انقلابی بسیار موثر است. این حرکت غرورآفرین بوده و هم انقلابی است؛ چراکه موجب تحکیم اتحاد و هم بستکی در بین مسلمانان می‌شود.

وی گفت: پیاده‌روی اربعین به قلب‌ها و ذهن‌های مردم آرامش می‌بخشد. در نهایت اثراتی که این حرکت باشکوه در جامعه می‌گذارد منجر به ایجاد آرامش درجامعه و تعادل در مناسبات فرهنگی می شود.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم‌چنین گفت: پیاده‌روی اربعین جایگاه قانونی و دولتی یا مقامی نمی‌شناسد و هرکس با هر جایگاه و مقامی که هست، مسیر پیاده روی را با همان طریقی که برای همه میسر شده است طی می‌کند. که این عمل موجب ایجاد احساس یگانگی و انسجام در بین افراد می‌شود و در نهایت موجب از بین رفتن دیدگاه‌های طبقاتی و ایجاد تعادل نسبی در حیات مردم در جامعه خواهد شد.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر