کد خبر: 33515
A

استاندار هرمزگان دوستی و مودت میان کشورهای مسلمان را از ضرورت های منطقه و جهان اسلام دانست و گفت: همه ما در کنار هم می توانیم اقتدار اسلامی را در جهان به وجود آوریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، فریدون همتی شامگاه سه شنبه در دیدار با فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی ارتش پاکستان در بندرعباس اظهار داشت: وحدت نیروهای نظامی کشورهای مسلمان می‌تواند تبدیل به قدرت بزرگی شود و به همین دلیل دشمنان از اتحاد مسلمانان هراس دارند.
همتی با بیان اینکه دشمنان اسلام همواره در پی ایجاد جنگ و سختی در میان مسلمانان هستند، افزود: دشمنان با این روش هم به دنبال فروش سلاح هستند و هم از اتحاد مسلمانان جلوگیری می کنند.
وی ریشه دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی با ملت ایران را ایستادگی و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: با حمایت ایران بساط داعش در عراق و سوریه برچیده شد و ایران اسلامی حمایت از مسلمانان را ادامه می‌دهد.
استاندار هرمزگان اظهار کرد: سیاست ایران اسلامی درباره همسایگان مبتنی بر آرامش و امنیت پایدار در منطقه است چرا که امنیت کشور‌های همسایه، امنیت ایران اسلامی است.
همتی تصریح کرد: حمایت از ملت مظلوم فلسطین برای مردم ما یک اعتقاد است و این حمایت تا آزادسازی این کشور از دست اشتغالگران صهیونیست ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: دیدار و بازدید نیروهای نظامی دو کشور ایران و پاکستان از دستاوردهای یکدیگر، از برنامه های بسیار خوب است و این همکاری ها موجب تقویت حس برادری و دوستی میان نیروهای نظامی و مردم دو کشور خواهد شد.
وی اضافه کرد: دو کشور ایران و پاکستان می‌توانند از دستاوردهای نظامی و غیرنظامی یکدیگر استفاده کرده و با هم تبادل دانش و تجربه داشته باشند.
ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی پاکستان شامل ناوچه موشک انداز دِهشَت و ناو بادبانی رهنورد صبح دوشنبه 29 آبان به منطقه یکم امامت در بندرعباس وارد شد.
در چهار سال گذشته 14 ناوگروه خارجی با پیام صلح و دوستی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفته اند.
7198/ 2094
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر