کد خبر: 33696
A

– رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه در یمن اتفاق می افتد، یک نسل کشی است و ایستادگی در مقابل متجاوزان از مسئولیت های سازمان ملل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از خانه ملت علاالدین بروجردی روز چهارشنبه در دیدار مارک لوکاک معاون دبیرکل سازمان ملل ضمن تاکید بر اهمیت نقش سازمان ملل در جامعه جهانی، گفت: سازمان ملل خانه همه کشورهاست و انتظارها از این سازمان رفتاری متناسب با جایگاه جهانی آن است.
وی با اشاره به وقوع بلایای طبیعی در جهان و زلزله اخیر در کرمانشاه، انتقال تجربیات مناطق زلزله خیز جهان را به سایر کشورها از وظایف و مسئولیت های سازمان ملل خواند و افزود: آموزش و پیشگیری از اصول اولیه در مقابله با اینگونه بلایای طبیعی است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه، حوادث یمن را تأسف بار خواند و تصریح کرد: آنچه در یمن اتفاق می افتد، یک نسل کشی است و ایستادگی در مقابل متجاوزان از مسئولیت های سازمان ملل است.
وی به اتفاقات سوریه نیز اشاره کرد و گفت: در سوریه نیز ده ها هزار انسان بی گناه طی 6 سال توسط داعش کشته شدند و این درحالی است که آمریکا به صورت علنی از داعش حمایت می کرد.
بروجردی خاطر نشان کرد: شکست داعش از افتخاراتی است که در تاریخ منطقه برای جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید که البته این افتخار با همراهی دولت، ملت و ارتش سوریه، کشور روسیه و حزب الله لبنان به دست آمد.
مارک لوکاک معاون دبیرکل سازمان ملل نیز در این دیدار به مناسبت وقوع زلزله و جان باختن تعدادی از هموطنان ایرانی را به نمایندگان مجلس تسلیت گفته و با مردم ایران ابراز همدردی کرد.
وی ضمن تأکید بر ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران، برای انجام امداد رسانی در این منطقه اعلام آمادگی کرد.
معاون دبیرکل سازمان ملل، کمکهای انسان دوستانه به کشورهای مختلف جهان به ویژه در مواقع بحرانی را ضروری و سازمان ملل را در این زمینه پیشرو دانست و افزود: فردا تیم اعزامی سازمان ملل از منطقه زلزله زده کرمانشاه بازدید به عمل می آورد.
مارک لوکاک، همکاری میان کشورها را باعث هم افزایی و افزایش ظرفیت کشورها دانست.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر