کد خبر: 34356
A

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت کاهش تعطیلی‌های غیرضرور گفت که افزایش تعطیلات موجب آسیب زدن به اقتصاد کشور می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، غلامرضا کاتب با اشاره به نظر مجلس برای لغو تعطیلی هشتم ربیع الاول اظهار کرد: بخشی از نمایندگان مجلس طرح حذف تعطیلی این روز را ارائه کردند که یک فوریت آن نیز به تصویب رسیده است.

وی افزود: در شرایطی که رکود اقتصادی در کشور حاکم است باید تعطیلی های غیرضرور را در کشور کاهش داد و این نوع تعطیلات در کشور مدیریت شود تا بتوان با تلاش بیشتر، افزایش کارایی و بهره وری از این شرایط خارج شد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: اگر مقایسه ای بین تعطیلات رسمی کشور با تعطیلات سایر کشورها داشته باشیم متوجه می‌شویم که میزان تعطیلات ما بسیار بیشتر از کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه است. اضافه شدن این تعطیلات به برخی تعطیلات غیر رسمی که گاها در کشور شاهد آن هستیم باعث آسیب زدن به اقتصاد کشور خواهد بود.

کاتب در پایان گفت: یک فوریت طرح حذف تعطیلی هشتم ربیع الاول در صحن علنی تصویب شده، هرچند به سال جاری نرسید اما در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر