کد خبر: 34442
A

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقش ارزنده بسیجیان در از بین بردن پدیده شوم داعش، گفت: امروزه ایدئولوژی و تفکر بسیجی بسیاری از کشورهای اسلامی را فرا گرفته است و در صدد مقابله با برنامه ها و خنثی سازی توطئه های نظام سلطه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز یکشنبه در گردهمایی بزرگ بسیجیان با عنوان 'شکوه مقاومت' در حرم امام خمینی(ره) با بیان اینکه امروز عملکرد بسیج مردمی ایران در مقابله با سلطه گران جهان الگو و نمونه خوبی برای ملت های مسلمان شده است، اظهار داشت: تجربه موفق تشکیل بسیج مردمی و عملکرد آن در طول هشت سال دفاع مقدس به سرعت در میان سایر کشورهای اسلامی در حال انتقال و ترویج است.
وی به تشکیل ١٠٠ هزار نیروی مردمی در سوریه و تشکیل نیروهای حشد الشعبی در عراق برای مقابله با داعش اشاره کرد و افزود: پیروزی بر داعش و برانداختن حاکمیت این نظام تکفیری صهیونیستی توسط جبهه مقاومت مردمی در عراق و سوریه یکی از نمونه های ترویج بسیج و فرهنگ آن در سایر کشورهای مسلمان است.
سردارجعفری با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند: باید هسته های مقاومت در تمامی جهان برای مقابله با ابرقدرت های شرق و غرب ایجاد شود ابراز داشت: امروز در بسیاری از کشورهای جهان مانند یمن این هسته ها ایجاد شده و به سرعت در حال افزایش است.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز بسیج در عرصه های مردم یاری، محرومیت زدایی و امداد رسانی در قالب گروه های جهادی فعالیت گسترده ای دارد، عنوان داشت: سپاه و بسیج در قالب ٣١ سپاه استانی کار امداد رسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور را بر عهده گرفت و توانست در بحث جمع آوری کمک های مردمی از سراسر کشور و تقسیم آن در مناطق زلزله زده بی نظیر عمل کند.
وی یادآور شد: گروه های جهادی بسیج از سراسر کشور کار احداث خانه های زلزله زدگان در روستاهای کرمانشاه و سر پل ذهاب را بر عهده گرفته اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش بسیج و نیروهای مردمی در حل معضلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: نیروهای مردمی به دلیل انگیزه بالایشان در حل بحران های اجتماعی هر جا که به درستی سازماندهی و مدیریت شده اند نتایج مثبت فراوان برای کشور داشته اند.
وی تاکید کرد: دولتمردان و مسئولان اجرائی کشور باید از ظرفیت عظیم فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیروهای مردمی بسیج در حل معضلات و مشکلات به خوبی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه بذر بسیج را امام راحل کاشت و خون شهدا این نهال را آبیاری کرد و توسط هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب به درخت تنومند تبدیل شد، اظهار داشت: امروز تمامی آحاد جامعه باید قدر بسیج را بدانند و از این درخت تنومند هر چه بیشتر در صحنه های مختلف استفاده کنند.
وی ادامه داد: بزرگترین دستاورد بسیج برای انقلاب و کشور خنثی سازی مکر و حیله دشمنان و مقاومت در برابر تمامی ابرقدرت ها و زورگویان جهان است.
اجتماع و گردهمایی بزرگ بسیجیان با عنوان 'شکوه مقاومت' به مناسب سالروز تاسیس بسیج به دستور امام خمینی(ره) امرروز یکشنبه با حضور سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ، فرماندهان و مسئولان ارشد سپاه و بسیج در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.
5 آذر سال 1358، توسط امام خمینی (ره) فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعفان صادر شد.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر