کد خبر: 34449
A

رئیس کل دادگستری استان لرستان با تاکید بر اینکه برای نویسندگی و تألیف باید روش‌های جدیدی را در پی بگیریم چرا که اصلاح رفتار مردم در جامعه به روش‌های جدیدی نیاز دارد، گفت: در حال حاضر کتاب‌های رمان، بیشترین مخاطب را دارد و ما می‌توانیم در قالب رمان خیلی از ارزش‌های اسلامی را به مخاطب خود منتقل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، جعفر بدری در آیین تجلیل از خادمین نشر و کتاب لرستان و اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان خرم‌آباد، با اشاره به این‌که در زمان ما شرایط برای نویسندگی آسان شده است، گفت: در زمان‌های گذشته امکاناتی مانند قلم، کاغذ و کتاب‌های مرجع در دسترس نویسندگان نبود، این در حالیست که این امکانات به وفور در اختیار ما قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه برای نویسندگی و تالیف باید روش‌های جدیدی را در پی بگیریم، عنوان کرد: اصلاح رفتار مردم در جامعه به روش‌های جدیدی نیاز دارد.

بدری با اشاره به این‌که در حال حاضر کتاب‌های رمان، بیشترین مخاطب را دارد، تصریح کرد: ما می‌توانیم در قالب رمان خیلی از ارزش‌های اسلامی را به مخاطب خود منتقل کنیم.

رئیس‌ کل دادگستری لرستان با اشاره به این‌که آثار کتاب را می‌توان در درازمدت دید، بیان کرد: شهید مطهری به‌صورت ساده کتاب داستان راستان را نوشت که با اعتراض واقع شد، اما خیلی مؤثر واقع شد.

وی با اشاره به حمایت‌های قانون از نویسندگان، ادامه داد: نویسندگان با نوشتن کتاب خدمت بزرگی به بشریت می‌کنند.

بدری کتاب را یکی‌از ابزارهای انتقال افکار جدید به نسل نو دانست و گفت: اگر می‌خواهیم اخلاق را در جامعه نهادینه کنیم باید از پدیدآورندگان این آثار حمایت کنیم. دولت و قانون پشتیبان نویسندگان است و وزارت ارشاد نیز حمایت‌هایی را برای این قشر در نظر گرفته است. انتظار ما از نویسندگان این است که با آثار خود استان لرستان و ظرفیت‌های آن را به کشور معرفی کنند.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر