کد خبر: 34479
A
برای بازدید از مناطق زلزله زده

علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری اسلامی در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، برای بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه، صبح فردا دوشنبه به اتفاق اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به این استان سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران، یونسی در این سفر،‌ علاوه بر دیدار عمومی از مناطق زلزله زده و خسارت دیدگان از زلزله، از مناطقی که ساکنین آن از اقلیت های قومی و مذهبی هستند نیز دیدار و با خانواده های خسارت دیده ملاقات و مشکلات آنان را خواهد شنید و با مقامات محلی مورد بررسی قرار خواهد داد.

 

بخشی از کرمانشاه، را هموطنان اهل حق، اهل سنت، اقوام و مرزنشینان حافظ مرزهای میهن تشکیل می دهند.

یونسی، در این باره به انسجام ملی گفت: بنده زودتر از این قصد داشتم که به این مناطق سفر کنم،‌ اما با کمی تاخیر،‌ عازم کرمانشاه می شوم،‌ و علاوه بر بازدید از مناطق زلزله زده،‌ و گفت وگو با خسارت دیدگان، با هموطنان قومی و مذهبی و اقلیت،‌ هم دیدارهایی خواهم داشت و مشکلات آنان را از نزدیک شنیده و گزارش خواهم کرد.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی،‌ همچنین یادآور شد: همکاران من در بخش مذاهب و اقلیت های دینی و قومی در دستیاری ویژه همراه هم هستند و از نزدیک به گفت وگو و بررسی مشکلات این بخش از هموطنان صدمه دیده خواهیم پرداخت.

یونسی، ضمن قدردانی از مسوولان میدانی در کرمانشاه و گروههای اعزامی از سراسر کشور،‌ اعم از نمایندگان نهادهای دولتی و حکومتی، نیروهای نظامی، حلال احمر و نیروهای مردمی و موسسات مردم نهاد،‌ که پس از زلزله به کمک هموطنان خود در کرمانشاه شتافتند، اظهار امیدواری کرد که مجموعه این خدمات در کوتاه مدت و بلند مدت،‌ مشکلات مردم محروم این مناطق را مرتفع سازد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر