کد خبر: 34710
A

نایب رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر گفت که مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به پوشش زنان و مردان تنزل داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت الاسلام احمد مازنی با اشاره به تشکیل فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس اظهار کرد: مهمترین هدف ما این است که اصل هشتم قانون اساسی که مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است را از نظر اجرا ارزیابی کنیم. مقام معظم رهبری هم چندی قبل در یک سخنرانی گفتند که این اصل زمین مانده است. ما هم سوگند یاد کردیم که اجرای قانون اساسی را پیگیری کنیم.

وی افزود: من و آقای سالک که عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر هستیم به آقای جنتی که رئیس این ستاد هستند نامه نوشتیم و با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری خواستیم ایشان موضوع را پیگیری کنند و ایشان کمتر از ۴۸ ساعت دستور پیگیری دادند و جلسه ستاد تشکیل شد.

وی افزود: در حال حاضر اجرای قانون مصوب مجلس در مورد امر به معروف و نهی از منکر برای ما حائز اهمیت است تا اگر نقصی در این زمینه وجود دارد آن را برطرف کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: به نظر من امر به معروف و نهی از منکر که یک اصل مهم و مکانیزم نظارت همگانی در یک جامعه دینی، هم در سیستم حکومتی و هم در ارتباط بین آحاد مردم، رابطه مردم با حاکمیت و مردم با مردم است، متاسفانه در نحوه پوشش پسران و دختران یا حساسیت به خرج دادن درباره یک فیلم سینمایی محدود شده است. ممکن است اینها هم در جای خود مصادیق امر به معروف و نهی از منکر تلقی شود اما این موضوع خیلی تنزل داده شده است. قیام امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بوده ولی ما سطح مسئله را به حدی تنزل دادیم که موضوع در حد پوشش خلاصه شده است.

مازنی با اشاره به حضور طیف‌های مختلف سیاسی در این فراکسیون اضافه کرد: من فکر می کنم ما در موضوعات پیچیده تری از موضوع امر به معروف و نهی منکر هم نقاط مشترکی داریم که می‌تواند ما را به هم نزدیک کند مثلاً علت تعطیلی روز هشتم ربیع الاول به صورت یک فوریت از سوی آقای مطهری مطرح شد اما کسانی که طرح را امضا کردند همه از طیف اصلاح طلب نبودند و از اصولگرایان هم بودند از قضا یکی از اصلاح‌طلبان مخالف و یکی از اصولگرایان موافق صحبت کردند یعنی ما در نتیجه انگیزه‌هایی که شاید هم متفاوت باشد به یک نتیجه واحد رسیدیم و آن نتیجه این بود که از هر دو طیف با لغو تعطیلی موافق بودند.

وی در پایان گفت: ما می توانیم در موضوعات مختلف با شناخت ماهیت و ابعاد یک موضوع به دستور کار مشخصی برسیم و کار مشترکی انجام دهیم.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر