کد خبر: 34775
A

نخستین جلسه هم‌اندیشی ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی با حضور نمایندگان دستگاه ها و نهادها، در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علی‌محمد نائینی رئیس ستاد بزرگداشت نهم دی، طی سخنانی در این جلسه گفت: حدود یک ماه تا ایام گرامیداشت ۹ دی ماه فرصت داریم.  طراز نهم دی، طراز یک مناسبت ملی است و وابسته به هیچ گروه و جریانی نیست.

ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم و ستادهای استانی و شهرستان ها در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اهتمام جدی برای انتقال پیام های این روز ماندگار انقلاب اسلامی دارد. تلاش می کنیم هر سال با تنوع و کیفیت بهتری برنامه های بزرگداشت نهم دی را پیگیری و اجرایی کنیم. این جلسات هفتگی با حضور نمایندگان دستگاه ها و نهادها و نخبگان فکری، فرهنگی و سیاسی در ستاد مرکزی و استان ها از امروز تشکیل خواهد شد. هرچند همه ساله شاهد ایده ها و اقدامات متنوع و خلاقانه توسط جریان مردمی متدین انقلابی با استفاده از ظرفیت های هنری و ادبی و رسانه ای هستیم و در این چهارچوب پیشنهادات فراوانی به دبیرخانه ستاد می رسد‌.

بزرگداشت سالروز نهم دی ابعاد و اهداف مختلف دارد که در ستاد مورد تاکید است یک هدف؛ تجلیل و تکریم از یک ملت بزرگ به نام ملت ایران است. نهم دی ماه اوج شکوه انقلاب ملت ایران بود، نهم دی شکل‌گیری و ظهور یک قدرت جدید بود.

رویکرد ستاد تبیینی است و به این جهت توصیه می‌شود که بیشتر برنامه ها تبیینی باشد، با توجه به اینکه همچنان جریان فتنه در فضای سیاسی و رسانه ای فعال و بدنبال تخطئه فتنه و حماسه نهم دی است، باید خطباء و تحلیل گران و تولیدات رسانه ای و هنری و فرهنگی قدرت متقاعدگری داشته باشد. نقش رسانه ملی و فعالان متدین انقلابی در شبکه های اجتماعی، مساجد و هیات های مذهبی اهمیت مضاعف دارد.

از دستگاه‌هایی که فضاهای عمومی کشور را مانند شهرداری ها در اختیار دارند، انتظار داریم که نسبت به مناسبت های انقلاب اسلامی مانند نهم دی اهتمام داشته باشند و اقدامات لازم را برای انتقال پیام های حماسه نهم دی در سراسر کشور داشته باشند.


سیاست ها، اهداف و اقدامات محوری و عمومی در اختیار همه ستادهای استانی و شهرستان ها قرار دارد.


از تمامی دستگاه‌ها انتظار داریم که متناسب با گروه های مخاطب، برنامه‌هایی را با رویکرد تبیینی پیش بینی کنند.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر