کد خبر: 34783
A

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: ایران اسلامی امروز با هویت پاک بسیج معادله قدرت را به نفع جهان اسلام رقم زده و این مسایل به دلیل تبعیت ملت های مسلمان از ولی فقیه است، اگر در صحنه بمانیم و گوش به فرمان ولی فقیه باشیم پیروزی های بزرگی در راه خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سردار سلامی در همایش "عهدسربازی" در جمکران گفت: بسیج با نگاه ژرف و عمیق امام راحل به عنوان یک شجره طیبه در سرزمین احساس و ایمان ملت بزرگ ایران شکل گرفت و پس از آن توسط رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، ابعاد و دامنه‎های وسیع جدید و جهانی یافت.
وی افزود: امروز بسیج در عرصه های اجتماعی، سیاسی، دفاعی و اقتصادی کشور را در برگرفته است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: پیروزی جبهه مقاومت، دفن آرزوها و آرمان های جهان استکبار و مزدوران فریب خورده آنها را درپی داشت و موجب دفع یک فتنه خطرناک و ویرانگر شد و خاموش‌گر یک فتنه عظیم برای جهان اسلام و جهان بشریت بود.
وی گفت: داعش و جریان خطرناک تکفیری یکی از بزرگترین آرزوهای واهی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی بود که با جهاد مدافعان حرم و رشادت های فرمانده این میدان، حاج قاسم سلیمانی منکوب شد.
سلامی بیان کرد: خورشید پرفروغ اسلام در پرتو انقلاب اسلامی از افق ایران بر سپهر جهان اسلام، درخشید، ولی همانگونکه با ظهور اسلام در مکه، مشرکان وکافران در مقابل طلوع این نور درخشان ایستادند و به دنبال خاموشی این نور الهی بودند، این حرکت ضد الهی در عصر ما نیز ظاهر شد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: در زمانی که مسلمانان در شعب ابی طالب قرار گرفتند، مسلمانان هیچ سازمان خاصی نداشتند و در نخستین سالهای تولد اسلام مجبور شدند با عظیم ترین جنگ ها مواجه شوند و هیچ کس تصور نمی‎کرد که این نگاه حقیقت طلبانه اسلام که برای زدودن زنجیرهای اسارت طاغوت آمده بود به پیروزی برسد و اعتبار و منزلت انسان ها را احیا کند.
وی گفت: هیچ کس تصور نمی‎کرد که اسلام، یک جهان را تشکیل دهد، اگر در دوران صدر اسلام، خداوند قبض ید برای کفار و انبساط ید را برای مسلمانان ایجاد کرد، امروز نیز چنین شرایطی ایجاد شد.
سلامی اضافه کرد: هیچ کس تصور نمی‎کرد که شمس پرفروغ انقلاب اسلامی به این سرعت بتواند بر دنیای استکبار غلبه قاطعانه و آشکار داشته باشد، زمانی که اسلام دوباره به عرصه سیاست و حاکمیت وارد شد، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مدلی از حاکمیت اسلام در این عالم شد و نظم ناعادلانه قدرت های بزرگ را به چالش کشید و دفاع از مظلومان را الگوی سیاست خارجی خود قرارداد همه دشمنان خدادر برابر آن صف کشیدند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: جنگ هشت ساله مقیاسی جهانی داشت، چون قدرت های جهانی برای خاموشی نور خدا که در این سرزمین جلوه گر شده بود متحد شده بود، دست الهی بر آمد و آنها را شکست داد، بسیجیان در آن دوران سخت، لباس جهاد برتن کردند و امروز نیز می دانند که لباس جهاد بابی از ابواب جنت و مایه عزت مسلمانان است.
وی گفت: همه بندگان مومن خدا جز با زره و شمشیر مجاهدان نمی‎توانند در مقابل هجوم مستکبران بایستند و به همین خاطر هجرت کردند و هجرت را نیز مقدمه جهاد قرار دادند و از اموال دنیا و مساکنی که در آن آرام گرفته بودند دل کندند و امر خدا و رسولش را اولویت داده و سرزمین هایی که دشمن تصاحب کرده بود از دست آنها خارج کردند و هیچ مانعی آنها را متوقف نمی کرد.
سلامی بیان کرد: بسیجیان مجمع مردان و زنانی بودند که کلام طیب و عمل صالح را جزو هویت وجودی خود داشتند و عبودیت خداوند را برگزیدند، پاکی و تعالی روح، جزیی از مرام بسیجیان است؛ بسیجیان در آن سالهای سخت همه قدرت‎های بهم پیوسته جهان را در هم شکستند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: بسجیان کار بزرگی انجام دادند و تمرکز قوای قدرت های بزرگ بر قلب اسلام و انقلاب یعنی ایران را برهم زدند و رویای شوم دشمنان را از هم پاشاندند، بسیجیان به عمق محل های دشمن نفوذ و مرزها را آزاد کردند و از تهدید بزرگ، بزرگترین فرصت را برای کشور مان ساختند و ادبیات مقاومت و دفاع و ثبات قدم را به همه مسلمانان آموزش دادند، دشمن در مواجهه با بسیجیان، شکست را آموخت و بسیجیان باعث شدند که فرهنگ غالب بر دشمن، فرهنگ شکست باشد.

وی گفت: بسیجیان، موشک ها را توسعه دادند، تفکر بن بست شکنانه بسیج بود که با الهام از رهبران بزرگ و خردمند و مدبر و شجاع و با تقوا و وارسته انقلاب اسلامی متوجه شدند که باید موشک های ما سینه فضا را بشکافد و در هرجایی که منفعت دشمن وجود دارد، باید قدرت آتش زدن آن ایجاد شود تا دشمنی که تنها به قدرت احترام می گذارد در مقابل این قدرت بنیان‌کن سر تعظیم فرود بیاورد.
سلامی بیان کرد: بسیج می دانست که بدون بر هم زدن موازنه قدرت با دشمنان نمی توان به آرامی زیست کرد، بسیجیان می دانستند که جنگ را باید در اقصی نقاط عالم اسلام، اداره کرد، دشمن پس از شکست های خود به سمت حربه دیگری رفت، ولی بسیجیان ما از هر تهدیدی فرصت ساختند و با موشک و فناوری فضایی و فناوری صلح آمیز هسته ای دشمن را در هر زمینه ای منفعل کردند.
وی با بیان اینکه بسیج اعتبار و نفوذ منطقه ای و جهانی ما را عمیق کرد، افزود: دشمنان برای از بین بردن این قدرت نوظهور جنگ های جدیدی در منطقه ایجاد کردند و به همین دلیل، صهونیست ها، انگلیسی ها، سعودی و آمریکایی‌ها تمام توان خود را روی هم گذاشته و به یک فتنه خطرناک در جهان اسلام روی آوردند؛ فتنه جدید، سواستفاده از احساسات جوانان اسلام بود و به همین خاطر با فتاوای علمای وهابی نسخه جعلی از اسلام آمریکایی را ارایه دهند و محلی برای تجمع این احساسات را در جهان اسلام فراهم کنند تا اسلام آمریکایی به اسلام آمریکایی مسلح مبدل شود.
وی گفت: حمایت آمریکا و دلارهای سعودی و شارژ عقیدتی فتاوی وهابی و گشایش مرزها به سوی سوریه موج تهاجمی جدید علیه حلقه محور مقاومت در جهان اسلام آغاز شد؛ دشمنان به دنبال از بین بردن محور مهم حلقه مقاومت بودند، دشمنان به دنبال ایجاد امنیت برای صهیونیست ها بودند و به همین خاطر تفرقه های خونین را در جهان اسلام کلید زدند تا به جای دشمنی با رژیم صهیونیستی جنگ های داخلی را ایجاد کنند.
سلامی بیان کرد: با تدبیر رهبر انقلاب اسلامی و سازماندهی جدید در سپاه نوید ثبات و ایجاد شرایط جدید را ایجاد کردند و تهاجم گروه های تکفیری که پیاده نظام سعودی و انگلیس بودند را متوقف کردند، بانک ها و موسسات مالی دولت های تروریست پرور از جمله سعودی وادار شدند که پشتوانه مالی این گروه ها را فراهم کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: خریداری سلاح از اقصی نقاط عالم، در اختیارقراردادن پایگاه آموزشی، بازکردن مرزهای اردن و عراق و سوریه، سازماندهی نیروهای تکفیری، اجازه فروش نفت، جعل عناوینی چون دوستان سوریه و... از جمله کارهایی بود که برای سقوط سوریه در رمضان چند سال پیش انجام شد.
وی گفت: در این مسیر مجاهدان افغان و هندی و پاکستانی و عراقی و حزب الله و داوطلبانی از ایران و... با هدایت میدانی سردار سلیمانی موفق شدند که این فتنه بزرگ را که در همان سالهای اولیه بخش های بزرگی از عراق و سوریه را اشغال کردند، دفع کنند.
سلامی بیان کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری این فتنه نه تنها برای جهان اسلام، بلکه برای تمام جهان بشریت ویرانگر بود؛ چراکه این تکفیریون هیچ هویتی جز خود برای حضور در عالم قائل نبودند و همه مردم را غیر از خود کافر می دانستند؛ بیشترین قربانی این جریان، اهل سنت بود و به هیچ حرمی نیز رحم نمی کردند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: اگر این حرکت خنثی نمی شد مجبور بودیم که در مرزهایمان با آنها بجنگیم، مشخص بود که همه منطقه و کشورهای اسلامی سرنشینان یک کشتی هستیم و باید در یک صف علیه دشمن بجنگیم و این مساله وعده خدا بود که در این سرزمین تحقق می یافت.
وی گفت: رهبر عظیم الشان ما به تکفیری های فریب خورده توصیه فرمودند که ما نمی خواهیم با شما بجنگیم و از تفرقه و جنگ دست بردارید ولی آنها گوش نکردند و به این سرنوشت ذلت بار دچار شدند.
سلامی بیان کرد: امروز اسلام قدرت عظیمی است و در بلاد اسلامی جوانان مسلمان سازماندهی و مسلح شده اند و انصار الله و یمن و... نشانه ای از مسلح شدن جوانان مسلمانان در دریای سرخ را به منصه ظهور گذاشته است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: امروز حزب الله به یک قدرت منطقه ای مبدل شده و صهیونیست ها می دانند که دیگر به اندازه یک تهدید نیز برای حزب الله ارزش و اعتبار ندارند و  می دانند که با یک جنگ دیگر علیه حزب الله از صحنه روزگار محو می شوند، امروز سوریه به یک کشور بزرگ و قدرتمند مبدل شده است و حشدالشعبی به یک نیروی قاطع و تعیین کننده مبدل شده است که معادلات قدرت را در عراق جابجا کرده و فتنه تجزیه عراق و کردستان عراق را خاموش کرده است.
وی گفت: جوانان برومند افغانی و جوانان پاک باز پاکستانی قدرت خود را به منصه ظهور رساندند و ایران اسلامی نیز امروز با هویت پاک بسیج معادله قدرت را به نفع جهان اسلام رقم زده است و این مسایل به دلیل تبعیت ملت های مسلمان از ولی فقیه است، اگر در صحنه بمانیم و گوش به فرمان ولی فقیه باشیم پیروزی های بزرگی در راه خواهیم داشت.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر