کد خبر: 35600
A

دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه در نخستین سفر استانی خود در دولت دوازدهم وارد فرودگاه کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، رئیس جمهوری در بدو ورود مورد استقبال امامان جمعه تشیع و تسنن، فرماندار چابهار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران دستگاههای اجرایی و معتمدان قرار گرفت.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رئیس جمهوری و هیات همراه در سفر یک روزه خود به چابهار فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار را با حضور مهمانان خارجی افتتاح می کند.
ایوب درویشی افزود: شرکت در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان و نشست خبری از دیگر برنامه های پیش بینی شده سفر رئیس جمهوری به چابهار است.
وی با بیان اینکه در طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار بیش از 203 هکتار زمین جدید از دریا با استفاده از لایروبی استحصال شده است، خاطرنشان کرد: دایک گذاری بیش از پنج کیلومتر، 60 هکتار بتن ریزی و تایل گذاری و تحکیم بستر، هزار و 650 متر موج شکن، ساخت هزار و 700 متر اسکله و 35 هکتار از محوطه کانتینری طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تایل گذاری و عملیاتی شده است.
وی افزود: این بندر پس از بهره برداری قابلیت هرگونه عملیات بندری در حوزه های ترمینال کانتینری را برخوردار خواهد بود و علاوه بر ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری هشت و نیم میلیون تن با آماده شدن پسکرانه آن تا 15 میلیون تن ظرفیت ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: زیرساخت های چابهار و کنارک با نگاه توسعه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان دولت تدبیر و امید در رده های مختلف در حال آماده شدن است.
فرماندار چابهار گفت: آبادانی سواحل مکران به نفع ایران اسلامی بوده و تکمیل خط راه آهن چابهار- سرخس از آرمان های رهبر معظم انقلاب است.
درویشی اظهار داشت: همجواری چابهار و کنارک در استان محروم سیستان و بلوچستان به آبهای اقیانوس هند توسعه شرق کشور را به همراه دارد و اشتغال این منطقه با تکمیل طرح های اقتصادی متحول خواهد شد.
وی تصریح کرد: بندر چابهار با برخورداری از مزایا و پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه در مسیر توسعه ترانزیتی قرار دارد و این بندر اقیانوسی به عنوان پل دسترسی به کشورهای آسیای میانه و CIS مورد توجه ترانزیتی و ترانشیپی کشورهای منطقه قرار دارد.
فرماندار چابهار با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در سیستان و بلوچستان از اولویت های دولت است گفت: ترانزیت محموله ۱۰۰ هزار تنی کالای کشور هند از طریق بندر چابهار به افغانستان در همین راستاست.
به گزارش ایرنا دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و هیات همراه در نخستین سفر استانی خود در دولت دوازدهم امروز /شنبه/ وارد منطقه سیستان در شمال سیستان و بلوچستان شدند.
در این سفر وزیران از جمله نیرو، کشور، جهاد کشاورزی و ارتباطات درکنار رئیس سازمان میراث فرهنگی، رئیس بهزیستی و معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده دکتر روحانی را همراهی می کنند.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر