کد خبر: 36069
A

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، نامه رییس سیا به سردار سلیمانی را نشانه ضعف آمریکایی ها دانست و گفت: عدم دریافت نامه توسط سردار سلیمانی بسیار سنجیده، دقیق و درست بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، اکبر رنجبرزاده درباره نامه رییس سیا به سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس در بوکمال و عدم قبول این نامه توسط سردار سلیمانی افزود: محتوای نامه ای که باز نشده و بعدا توسط خود آمریکایی ها انتشار یافته قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به این که حرکت سردار سلیمانی بسیار سنجیده، دقیق و درست بوده است، گفت: هر درخواستی از سوی آمریکاها قطعا یک ترفند است، آنان به هر نحوی می خواهند از پیشرفت های ایران جلوگیری کنند.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز آمریکایی ها که از سوی داعش نتوانستند موفقیتی در عراق کسب کنند به هر نحو می خواهند حضورشان در عراق را تثبیت کنند و به دنیا بگویند ما هم در پیروزی های عراق علیه داعش نقشی داشته ایم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: پشت این نامه دروغ پردازی های زیادی نهفته است، آنان می خواستند با قبول این نامه از سوی سردار سلیمانی بگویند که با ایران مکاتباتی دارند و در پیروزی های عراق نقش داشته اند.

رنجبرزاده ادامه داد: این حرکت خبیثانه رییس سیا در راستای ضعف آمریکایی هاست، اگر آنان در موضع قدرت بودند نامه ای نمی دانند.

وی تاکید کرد: آنان می خواهند با این گونه اقدامات جای پای خود را در منطقه خاورمیانه محکم کنند تا کشور ایران برای آنان دردسرساز نشود، آنان می خواهند با یک نرمش ایران را در یک موقعیت آرامی نگه دارند و نقشه های شوم خود را پیاده کنند.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: حضور آمریکا به معنای شیطنت و نقشه های پلید آنان است، حضور آنان هیچ وقت به مصلحت کشور ما نبوده و نیست.

رنجبرزاده ادامه داد: امروز آمریکا در منطقه در یک وضعیت نامطلوب قرار دارد، امروز بسیاری از کشورهایی که در گذشته در کنار آمریکا بودند در کنارش نیستند، آنان می خواهند تا چند صباحی یارگیری کنند و تا زمانی که می خواهند یارگیری داشته باشند می خواهند ایران را آرام نگه دارند تا مواضعشان را تثبیت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی ها می گویند ترامپ از این نامه خبر نداشته است گفت: بعید است رییس سازمان سیا بدون هماهنگی ترامپ نامه ای بدهد، حال آن که عده ای می گویند که وی می خواهد به جای تیلرسون بنشیند.

رنجبرزاده افزود: البته نامه آمریکا به سردار سلیمانی را می توان این گونه نیز تحلیل کرد که آمریکایی ها با این اقدامشان به قدرت ایران اعتراف کرده اند و نشان می دهد که مقاومت و پایداری ما در مسیر درستی گام برداشته است.

وی تاکید کرد: البته آنها بسیاری از مسائل داخلی کشور ما را بعد از گذشت 40 سال درک نمی کنند و به استراتژی داخلی جمهوری اسلامی ایران مسلط نیستند.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر