کد خبر: 36122
A

دستیار ارشد فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه ایران، سوریه و عراق را به آرامش و امنیت رساند، گفت: کشورهایی مانند سعودی که نوکر آمریکا هستند، به یکی از ریشه‌های ناامنی در این منطقه تبدیل شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی سخنانی در نشست‌های تخصصی که به همت مجتمع مذهبی فرهنگی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، اظهار کرد: این یک واقعیت است که مفهوم قدرت در قرن حاضر از مفاهیم سنتی قدرت خارج شده و هم اکنون در تکوین، ساخت و بروز و ظهور ابعاد جدید قدرت، قدرت رسانه ای بعنوان بزرگترین و یا یکی از بزرگترین قدرتها مطرح است. چرا که رسانه بر افکار یکایک مردم جهان تاثیر می‌گذارد.

وی در ادامه با اشاره به القاء پیام رسانه های غربی علیه محور مقاومت تصریح کرد: پس از گذشت 80 ماه، دولت و ملت سوریه و محور مقاومت بساط بیش از 90 هزار تروریست که با پول سعودی ها و پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا و با حمایت برخی از کشورهای منطقه به نا امنی در سوریه پرداخته بودند را جمع کرد و تروریست ها و پشتیبانان آنها شکست خوردند و اگر آمریکا می توانست، تاکنون دولت سوریه را ساقط کرده بود.

فرمانده سابق سپاه ادامه داد: پس از این پیروزی‌ها و در زمان حاضر و بطور مشخص علیه محور مقاومت و کشورهای سوریه و عراق و یمن، رسانه های غربی به چند موضوع خاص تمرکز کرده بودند و بدنبال القاء بی اهمیتی پیروزی های اخیر محور مقاومت بوده اند و از طرف دیگر مصادره این پیروزی‌ها به نفع ائتلاف خود و بزرگ جلوه دادن عملکرد خود را دنبال می‌کنند.

صفوی افزود: آمریکا و وابستگان آنها در منطقه جنایت های خود را در عراق، سوریه، یمن و بحرین لاپوشانی می‌کنند و می‌خواهند از خود چهره انسانی بسازند، در حالیکه اگر ایران نبود، امنیت سوریه و عراق حاصل نمی شد و این ایران است که مردم سوریه و عراق را به آرامش و امنیت رسانده است و کشورهایی مانند سعودی که نوکر آمریکا هستند و در انواع ناامنی از اول انقلاب تا کنون دست داشته اند و یکی از ریشه های نا امنی به غیر از آمریکا و صهیونیست ها، نوکران آمریکا در این منطقه و بطور خاص سعودی ها هستند.

وی با اشاره به بحران یمن اظهار داشت: پیش بینی می کنیم که یمنی ها هم بر سعودی ها و اماراتی ها غلبه خواهند کرد و ان شاء الله پیروزی‌های بزرگی همچون پیروزی در عراق و سوریه به دست مستضعفین یمنی حاصل خواهد شد.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به رسالت جهانی رسانه‌های داخلی در زمان حاضر گفت: امیدوار هستیم در این شرایطی که قدرت نفوذ سیاسی و فرهنگی و راهبردی ایران و وزن برتر ژئوپلیتیکی ایران در منطقه افزایش پیدا می‌کند رسانه‌های ما بتوانند به تمام جهان این پیام را که «ایران بدنبال امنیت نه تنها در منطقه غرب آسیا بلکه برای جهان است» منتشر کنند.
29215

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر